אאא

לא רק בישראל מתמודדים עם משבר הדיור במגזר החרדי, ביום ראשון האחרון התכנסו אלפי תושבי וויליאמסבורג לוועידה ראשונה מסוגה, לדון על מצוקת הדיור ולמצוא פתרונות ותחליפים הולמים למקומות מגורים.

הכינוס התקיים לאור התגברות המצוקה ובפרט שבשנתיים האחרונות כבר עזבו מאות אברכים את העיר ליישובים חדשים בהם בלומינבורג, לייקווד, ג'רסי סיטי ועוד. לאור זאת הוחלט לקיים וועידה ולספק הזדמנות לתושבי וויליאמסבורג להכיר מקרוב את האופציות הקיימות בידם לעזוב את העיר. 

על הפקת הוועידה הופקד בידי העסקן הסאטמרי יואל פריד בשליחות האדמו"ר מהרז"ל מסאטמאר, שהצליח להביא תחת קורת גג אחת את הנציגים של כלל הישובים החדשים, וכן יועצי משכנתאות, סוכני נדל"ן, ובכך לעזור למאות אברכים לעשות את הצעד הנכון ולמצוא דירה נאה בסביבה מכובדת שמתאימה לצרכיהם. 

אחד מנציג הישובים החדשים אמר בשיחה עם 'כיכר השבת', כי "בתחילה היינו סקפטיים באשר להצלחת הערב, סוף סוף מי שרוצה להעביר דירה כבר התקשר בעבר. אבל בסוף הלילה יצאנו עם מאות אפליקציות חדשות של משפחות שכל כך מעוניינים לעשות את הצעד הנכון, הם פשוט לא ידעו לאן לפנות ולמי להציג את כל השאלות שעמדו בפניהם כמו עניני הקהילה, הילדים במוסדות, מתחמי קניות באזור וכדומה'".