אאא

הילדים נמצאים עדיין במוסדות הלימוד ובעיריית ירושלים ניצלו את הזמן בו הם יכולים כמעט ללא חיכוכים לפנות את המדורות שנמצאות במקומות מסוכנים שיכולים לגרום לדליקות.

משאיות מנוף של עיריית ירושלים פינו עשרות מדורות בשכונת הר נוף לאורך יער ירושלים כמו גם בשכונת רמות שם פינתה העירייה ברמות ג', כיכר מאורות משה, מדורת ענק שככל הנראה העלתה את חששם.

מזג האוויר החם והיבש במיוחד השנה לאור השרב מעורר חשש לדליקות ובכבאות אף הוציאו השנה הודעה מסודרת שאוסרת הדלקת מדורות כמעט בכל המקומות.

"אנחנו כבר שלושים שנה מדליקים ברחבה הזו, המנהל הקהילתי אישר בעל פה ואפילו הביא לנו שלט", אומר הרב חיים וינר, מקהילת 'מקור הברכה' שעורכת את ההדלקה הגדולה ברמות ג'. "דאגנו לכל אמצעי הבטיחות ורכשנו צינורות מים ארוכים במאות שקלים כדי שיהיו זמינים למקרה הצורך. כמו גם קצצנו את כל העשבים היבשים מסביב למניעת כל סיכון", הוא אומר. 

מדובר בהדלקה שמגיעים אליה מאות מתושבי האזור, "זו תהיה אכזבה קשה לילדים, אנחנו משקיעים רבות בהדלקה הזו כדי שתהיה בטיחותית ותעמוד בכללים הנדרשים כדי לשמח את הילדים ואת כולם", אומר הרב וינר.

הרבנים הראשיים לישראל הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו פרסמו אתמול (שלישי) 'קול קורא' להיזהר בעת הדלקת מדורות ל"ג בעומר ולציית להוראות כוחות הכיבוי וההצלה.

לדברי הרבנים הראשיים: "חובה עלינו לנהוג תוך שמירה על הלכות התורה הקדושה, ובראשם "ונשמרתם מאד לנפשותיכם", כאשר יש לציית להוראות כוחות ההצלה ולהימנע מהדלקת מדורות במקומות סכנה. להקפיד על האיסור החמור בשימוש בחומרי בעירה מסוכנים אשר יכולים לסכן את חיי הציבור המשתתף בהדלקות הרבות".

בנוסף מתריעים הרבנים הראשיים, כי השנה לאור החום הרב הצפוי להיות ביום ל"ג בעומר יש לנקוט בשמירה יתירה בכל הנוגע לגודל המדורות ומיקומן.

לדבריהם: "השנה באופן מיוחד, לפי התחזית אמור להיות חום גדול, ובמזג אויר כזה החששות רבים יותר. ראוי למעט במספר המדורות ובגודלן. אין כל צורך להעמיד מדורות גדולות שיש בהן סכנה, ועדיף להתלכד סביב מדורות מועטות. יש לזכור שהמדורה אינה תכלית היום, אלא הרעיון הוא להגביר את הדבקות בתורת הרשב"י".