אאא

צה"ל תקף הלילה מספר יעדים של צבא סוריה, בתגובה לירי שתי רקטות משטח סוריה לעבר החרמון בצפון רמת הגולן אתמול (מוצאי שבת) בערב. אחת מהרקטות אותרה בשטח ישראל. מקור בצבא סוריה דיווח כי באחת התקיפות נהרגו שלושה חיילים סוריים, ושבעה נפצעו.

בתקיפה הלילית השתתפו מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל שתקפו מספר יעדים צבאיים השייכים לצבא סוריה.

היעדים שהותקפו
היעדים שהותקפו

בין היעדים שהותקפו - שתי סוללות ארטילריה, מספר עמדות תצפית ומודיעין בחזית רמת הגולן וכן סוללת הגנה אווירית מסוג SA-2.

במהלך התקיפה הופעלה מערכת הגנה אווירית של צה"ל בעקבות ירי נגד מטוסים סורי, אך דובר צה"ל מעדכן כי לא זוהו נפילות בשטח ישראל.

דובר צה"ל הוסיף ומסר כי "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה נגד ישראל משטח סוריה ויפעל באופן תקיף כנגד כל פעולה משטחה".

בסוכנות הידיעות הממלכתית של סוריה, סאנא, דיווחו הלילה כי התקיפה התרחשה בשעה 04:10 וכי היא גרמה נזק. כמו כן הם דיווחו כי מערכות ההגנה האוויריות הפילו "מטרות עוינות". זמן קצר לאחר מכן אישר משרד ההגנה הסורי כי "הותקפו בסיסים מדרום מערב לדמשק".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר כי "קיימתי אתמול התייעצויות ביטחוניות בעקבות הירי לגולן, בהן הנחיתי את צה"ל על פעולה תקיפה. איננו מוכנים לסבול ירי לשטחנו ואנו מגיבים בעוצמה רבה כנגד כל תוקפנות נגדנו. זו מדיניות עקבית אותה אני מוביל וכך נמשיך לעשות למען ביטחון ישראל".

כזכור, אמש דווח כי זוהו שני שיגורי טילים מכיוון סוריה אל החרמון, כאשר רקטה אחת נפלה בשטח ישראל, באזור החרמון. לא נשמעה אזעקה לפני נפילת הטילים.

לפי הדיווחים, מבדיקת נפל הרקטה שאותר בחרמון עלה, כי לא מדובר כמו בעבר בטיל גראד, אלא ברקטה אחרת, ארוכת טווח, שמיקום שיגורה הוא לפחות 35 ק"מ, מכיוון פאתי דמשק בירת סוריה.

מדובר צה"ל נמסר: "זוהו שני שיגורים משטח סוריה לעבר החרמון. אין נפגעים. הפרטים בבדיקה".