אאא

הגאון רבי יחיאל מיכל שטרן, פוסק הלכה מוכר מרבני 'עזרת תורה' בירושלים שחיבר 101 ספרים בכל מקצועות התורה, חלה לפני תקופה במחלה הנוראה - ויצא ממנה בנס.

בימים האחרונים חשף הגרי"מ שטרן את הסיפור המרגש. מתברר, כי לפני 40 שנה זכה לעזור ליהודי שחלה באותה מחלה בדיוק. הגרי"מ שילם עבורו את עלות הניתוח שהוצרך. אותו יהודי הגיע אליו בחלום, כעת כשחלה, ואמר לו: "המלצתי עליך בשמים והכל יעבור בשלום".

הרב שטרן (באדיבות מכון לומדה)
הרב שטרן (באדיבות מכון לומדה)
הגדלה

בצעירותו, נהג הגרי"מ ללכת לביקור חולים מידי שבוע בבית אבות "המאוחד", בשכונת קטמון בירושלים. באחד הביקורים הוא ראה בבית אבות יהודי גונח מכאבים קשים, לאחר בירורים התברר כי לאותו יהודי יש את המחלה ועליו לעבור ניתוח בבית חולים להסרת הגידול, שעלותו עשרות אלפי שקלים, והמשפחה מסרבת לשלם את הסכום.

הגרי"מ מספר במערכת שיעורי התורה 'אמר אביי': "לקחתי אמבולנס מיידית ל'שערי צדק', ולמחרת היה הניתוח, זה עלה אז בערך 15,000 דולר. פניתי למשפחה ובקשתי את הכסף אבל הם אמרו לי 'לא היית צריך לעשות את זה כי בסופו של דבר המושב זקנים היה משלם את זה' והם סירבו לשלם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגרי"מ ממשיך ומספר כיצד מימן את הניתוח: "למדתי במוסד הרב קוק והם בדיוק שילמו לי את השכר של הספר שעבדתי עליו למעלה משלוש שנים, לקחתי את הכסף ושלמתי על הניתוח. אחרי שלושה חודשים אותו יהודי נזקק לעוד טיפול רפואי, והמושב זקנים התקשרו מיד אלי ולא למשפחה, וטפלתי בזה גם כן".

ארבעים שנה חלפו להם ו-24 שעות לפני הניתוח שהרב נצרך, היהודי הופיע אצל הגרי"מ בחלום, "היהודי נפטר. ומזמן שכחתי מהסיפור הזה, אבל אחרי ארבעים שנה, חליתי באותה מחלה במעיים והרופאים לא נתנו לי הרבה סיכויים. ביום ראשון של אותו שבוע נקבע לי הניתוח, בשבת בלילה הגיע אלי היהודי הזה בחלום, שאל אותי 'האם אתה מכיר אותי?' אמרתי לו 'לא', והוא אומר לי 'אני היהודי שעזרת לי, ושמעתי בשמים שגם אתה עובר כזה ניתוח והמלצתי עליך יושר, ובאתי להודיע לך שהכל יעבור בשלום'".

"ימים לאחר מכן הגיע הרב אלישיב לבקר אצלי וספרתי לו את הסיפור, וברוך השם החלום התקיים ויצאתי בשלום", חשף הגרי"מ.