אאא

המרד ב'עטרת ישראל': בשעות האחרונות עלו עשרות תלמידי ועד רביעי מישיבת 'עטרת ישראל' לחדרו של ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, בעקבות המרד אותו פתחו נגד הישיבה מאז שזו לטענתם הכריזה נגדם מלחמה.

כזכור, המרד בישיבה החל עם הידיעה על כוונתה של ישיבת 'עטרת ישראל' "להיפטר" מיותר מ-100 בחורים בזמן אלול הקרוב, בשל מיתוג מחדש אותה עוברת הישיבה. כעת נראה, כי בהנהלת הישיבה עושים הכל על מנת לסיים את המשבר - שלא הוסיף לשמה הטוב.

כמו כן, בביקורת דתות של פקחי משרד החינוך שנערכה אמש בישיבה, היא נכשלה - בפעם השנייה - לאחר שבחורים רבים המזוהים עם המרד נגדה לא התייצבו בכוונה תחילה.

היום (חמישי) כאמור, כך נודע ל'כיכר השבת', עלו עשרות תלמידים מ'ועד רביעי' לחדרו של ראש הישיבה השוכן בסמוך לישיבה בשכונת בית וגן. על פי עדות אחד התלמידים ששהה בחדר, תלמידי הועד ביקשו את סליחתו של הגרב"מ אזרחי, על שיצאו נגד הנהלת הישיבה, צעד שמהווה פגיעה גם בראש הישיבה עצמו.

אחד התלמידים אמר ל'כיכר השבת' בצאתו מהחדר, כי שרתה שם אווירה מפויסת. ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי הסכים לסלוח, רק במידה והבחורים יתחייבו לשקוד על תלמודם ולא להיכנס לרפיון עד לסוף זמן קיץ.

במקביל, הישיבה מצידה צפויה להשאיר את אלו מהתלמידים שיוכיחו כי הם נאמנים לה ולכלליה.