אאא

שוטרי המשטרה הצבאית פשטו בימים האחרונים על בתיהן של נערות בלומדות בסמינר אוהל רחל של 'הפלג', ודרשו מסמכים שיוכיחו כי הן פטורות מגיוס לצה"ל. כך נודע ל'כיכר השבת'.

כידוע, בשנים האחרונות הקימו בפלג את רשת הסמינרים 'אוהל רחל', בבני ברק ובירושלים, כשהנערות הלומדות בהם כלל לא נרשמות ככאלו במערכות המידע של משרד החינוך.

בשונה מכל הסמינרים בארץ, בהם אישורי הפטור מצה"ל מטעמי דת נשלח על ידי הנהלת הסמינר בצורה מרוכזת לצבא ומאושר על פי רשימות משרד החינוך, הרי שבסמינרים של 'הפלג' שפרטיהם כאמור אינם במשרד, אישורים אלו נשלחים על ידי הורי התלמידות בצורה לא רשמית. 

בימים האחרונים באה התפנית: נציגי צה"ל החלו להגיע לבתי התלמידות הללו, לאחר ששליחת האישורים באופן זה עוררה חשד אצל שלטונות הצבא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

השליחים של צה"ל דרשו בביקורי הבית הללו לראות את הבת הלומדת בסמינר וניסו להתרשם האם אופי הבית אכן דתי... 

 אנשי המשטרה הצבאית בחיפוש אחר עריק מ'הפלג'. ארכיון (באדיבות המצלם, ללא קרדיט)

כך לדוגמה, כפי שפורסם ב'הפלס', ביטאון הפלג, אתמול הגיעו הנציגים לבית משפחת ברנשטיין, מקהילת הגרד"צ קרלנשטיין זצ"ל בעיר אשדוד, ודרשו מסמכים על מקום לימודיה. הם שמעו כי 'תצהיר דת' נשלח על ידי המשפחה, אך התעקשו לקבל ראיות להיותה בת סמינר. 

החשש כעת בפלג, הוא שבחלק מהמקרים האישורים והבדיקות לא יתקבלו, והמשטרה הצבאית תבצע מעצרים של בנות חרדיות - כעריקות מצה"ל.