אאא

חברי הכנסת שנבחרו לכנסת ה-22 יישבעו היום (חמישי) אמונים בישיבה חגיגית של הכנסת. ל'כיכר השבת' נודע כי ב'יהדות התורה' יערכו ישיבה סגורה קודם הישיבה במליאת הכנסת, אלא שמהישיבה ייעדרו נציגי יהדות התורה שלא נבחרו לכנסת ה-22.

ישיבת הסיעה תחל בשעה 15:00 בחדר יהדות התורה בכנסת. אליהו חסיד ואליהו ברוכי המשובצים במקומות התשיעי והעשירי ברשימת יהדות התורה ייעדרו מהישיבה בהוראת מזכירת הסיעה.

גורמים ביהדות התורה אמרו ל'כיכר השבת' כי סיבת ההיעדרות היא בשל כך שמדובר בישיבה סגורה שנוגעת רק לנבחרים.

בישיבה ידונו החברים בחלוקת התפקידים עד לכינונה של הכנסת הבאה, אם בכלל. יצחק פינדרוס, המשובץ במקום השמיני שנותר מחוץ לכנסת הבאה - צפוי ליטול חלק בישיבה. השתתפותו של פינדרוס עוררה זעם בקרב בכירים ב'אגודת ישראל' שדרשו את השתתפותו של אליהו חסיד במטרה ליצור איזון במשתתפים בין 'דגל' ל'אגודה'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על פי החלוקה, ח"כ משה גפני ישמש כיו"ר ועדת הכספים, יעקב ליצמן כסגן שר הבריאות, מאיר פרוש סגן שר החינוך, אורי מקלב כחבר הוועדה המסדרת של הכנסת לצד ח"כ יעקב טסלר ויעקב אשר ימשיך לשמש כיו"ר סיעת יהדות התורה.

בשעה 13:00 צפויים להתכנס ראשי הסיעות בלשכתו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ובשעה 16:00 תחל ישיבת המליאה הגיגית בהשתתפות נשיא המדינה רובי ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו.

מזכירת סיעת יהדות התורה טייבי גלבשטיין מסרה ל'כיכר השבת' כי "הדברים אינם נכונים, וכי הנציגים לא קיבלו הוראה להיעדר מהישיבה".