כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הראשל"צ: "תשלחו אלי זוגות שחוששים מטיפולים אשכנע אותם"

במהלך כנס על פסקי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל לחשוכי ילדים, פנה הראשל"צ הגר"י יוסף למארגנים וביקש שישלחו אליו זוגות שחוששים מטיפולים לשכנוע "זה חלק מחובת ההשתדלות" (בארץ, שיווקי)

הראשל"צ בכנס של דורות. (צילום: יעקב כהן)

בכנס של מכון 'דורות - הלכה, רפואה ותמיכה לחשוכי ילדים' שנערך בביה"ח הדסה עין כרם, נשא הראשל"צ הגר"י יוסף את הנאום המרכזי, במהלכו התייחס בארוכה לפסיקותיו של מרן הגר"ע יוסף בנושא.

"יש רבנים שמאוד מחמירים בנושאים הללו, עכשיו ב"ה יש את מכון דורות שהולכים בדרך של מרן אבא זצוק"ל. כולם יודעים את דרכו של מרן בכוח דהתירא עדיף. לא בתור סיסמה אלא על פי ההלכה, על פי הפוסקים. יש עוד מכונים, לא פוגע באף אחד, אבל מכון שמצהיר בריש גלי שיעשה הכל רק לפי פסקי מרן, בלי לבלבל אנשים בדעות לכאן ולכאן, אלא רק על פי פסקי מרן".

לקראת סיום דבריו פנה הגר"י למארגנים: "יש זוגות שחוששים מטיפולים, אם צריך תשלחו אלי ללשכה. אני שכנעתי כמה אחדים שהתבלטו. גרים בבני ברק מפחדים. זה חלק מחובת ההשתדלות, היום אפשרי דבר כזה לפי הרפואה".

בראש המכון עומד גיסו של הראשל"צ - הרב בוטבול יחד עם הרב ציון כהן, רבה של אור יהודה, בשיתוף בית ההוראה יביע אומר. הארגון נוסד לאור הצורך במענה הלכתי מפורט לציבור הספרדי, שלא ניתן עד היום במסגרת הארגונים הקיימים.

עוד השתתפו בכנס רבנים, דיינים, מורי הוראה ורופאים.

צילום: יעקב כהן

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר