אאא

כלי תקשורת ערביים מדווחים כי הרקע למתיחות הביטחונית בצפון הארץ, בחיסול בכיר ביטחוני איראני על ידי המוסד הישראלי.

בתגובה לכך, בוצע ירי הטילים על ידי מיליציה איראנית מסוריה לעבר ישראל - מה שהוביל לתקיפה חסרת התקדים הלילה בסוריה.

כעת, נערכים בצה"ל לקראת מספר ימים מתוחים, שעשויים להתבטאות בהסלמה ביטחונית ובתגובות איראניות נוספות, בין היתר באמצעות ירי רקטות.

בתוך כך, תמונות לוויין שפורסמו הערב (רביעי) חושפות כי צה"ל הצליח בין היתר גם להשמיד בסיס מפקדה של כוח קודס האיראני בדמשק.

דוח מודיעין של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI) שמתבסס על תמונות לוויין עדכניות מציג את הנזקים הקשים שנגרמו לשורה של יעדים שתקפה הלילה ישראל בסוריה.

כזכור, צה"ל הודיע כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה בשטח סוריה עשרות מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני ולצבא הסורי. המטרות כללו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל"ח ובסיסים צבאיים.

התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות על-ידי כוח איראני משטח סוריה לשטח ישראל, וכוונה לפגוע בשטח ישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במהלך התקיפה בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סורי על אף אזהרה ברורה שהועברה להימנע מירי זה. בעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות.

התקיפה האיראנית לעבר שטח ישראל אתמול היא הוכחה נוספת וברורה לתכלית הנוכחית האיראנית בסוריה. התבססות זו מהווה סכנה לביטחון ישראל, ליציבות האזורית ולמשטר הסורי.

כמו כן, צה"ל רואה במשטר הסורי נושא באחריות לנעשה בשטחו, ומזהיר אותו מלפעול או לאפשר פעולה נגד ישראל. פעולות מסוג זה יגררו תגובה חריפה.

"צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש נגד ההתבססות האיראנית בסוריה. צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול ככל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל.