אאא

סערה התרחשה אתמול (רביעי) בוועדת הכספים של הכנסת, בעקבות עימות חסר תקדים שהתרחש בין חברת-הכנסת אורלי לוי-אבקסיס (העבודה-גשר) ליו"ר הוועדה, חבר-הכנסת משה גפני (יהדות התורה), במהלכו הטיחה בגפני מילים קשות, וטענה כי הוא חצוף, הח"כים בוועדה נזפו בה על הדברים.

העימות התחרש על רקע העברה של כסף גדול עבור המכללות הטכנולוגיות, כאשר הח"כים החרדים בוועדה התנגדו להעברה, בשל כך שהיא לא כוללת תקציב עבור נשים חרדיות.

אורלי לוי שנלחמת עבור ילדי רווחה שלא זוכים למחסה ראוי בשל מחסור חמור בתקצוב להוסטלים, זעמה שהחרדים לא כרכו בהתנגדותם גם תנאי לתקצוב ההוסטלים, מה שעורר וויכוח דרמטי בוועדה.

 העימות בוועדה (צילום: אבי רבינא - כיכר השבת)

ח"כ אורלי לוי לגפני: "אני אלחם עליהם (על ילדי הרווחה. א"ר) גם אם תכניס אותי לכלא".

ח"כ אחמד טיבי: "להתעלם מציפור הנפש של גפני על נשים חרדיות זו צביעות".

אורלי לוי: "אני דואגת לאישה החרדית יותר משהחרדים דואגים".

טיבי: "את לא יכולה להגיד שאת דואגת יותר ממנו".

גפני: "הכל צביעות אצלך".

אורלי לוי: "אתם חושבים שאישה לא שווה לגבר, אתם אלה שמדכאים את הנשים פעם אחר פעם. אל תלמד אותי על שוויון זכויות. אתה מנסה להשיג את כל הכוח לאוצר".

ח"כ מיכאל מלכיאלי: "לא על חשבון הנשים החרדיות".

אורלי לוי: "תתבייש לך. אם אתה לא תדאג לילדים בסיכון אני לא אדאג לנשים החרדיות. אתה רוצה להשיג הישגים אישיים והסכמים עם האוצר".

גפני: "למה שהחרדים לא יהיו במכללות הטכנולוגיות? הערך שלך ירד בעיני הרבה מאוד, את לא דואגת לכלום, פופוליסטית".

אורלי לוי: "אתה חצוף! פוליטיקה זולה על חשבון האוכלוסיות הכי חלשות במדינה".

לאחר הדברים, העיר לה ח"כ אחמד טיבי ואמר: "אנחנו עובדים קשה תאמיני לי. אני מוחה על האמירה שלך לגפני 'חצוף' הוא סופר מנומס, מגלה הבנה לכולם. לעשות עליו סיבוב זה לא לעניין".

לאחר שהסערה נרגעה, אמרה אורלי לוי: "אני חוזרת בי מהמילה חצוף".