אאא

שעות לאחר ארוע הירי הקשה במרכול הכשר בעיר ג'רזי סיטי בניו ג'רזי, בו נרצחו שני יהודים, משה הירש בן 24, ולאה מינדל פרנץ בת ה-33, התושבים במקום עדיין מתקשים לעכל את אשר אירע. בשיחה עם 'כיכר השבת' מתאר ארי מרגון מ'הצלה ניו ג'רזי' את מה שראו עיניו.

"הייתי בעבודה שנמצאת במרחק קצר מאד ממקום האירוע, ומיד כשקיבלתי את הקריאה, רצנו אני, יחד עם שותף לאמבולנס והגענו לשם תוך פחות מחמש דקות".

"היינו האמבולנס הראשון בזירה, וכשהגענו שמענו צרורות ירי, ואנשים רצו ונמלטו לכל עבר", מספר ארי.

"טיפלנו בכמה נפגעי חרדה, ובשוטר שנפצע קל, ולאחר מכן טיפלנו בעוד שני יהודים חרדים שנפצעו במצב בינוני עד קשה", סיפר הכונן.

לשאלה מה המצב כעת בשכונה הוא משיב, כי "המצב עדיין מתוח, והתושבים מתקשים עדיין להתאושש. עדיין כוחות גדולים של אנשי אבטחה והצלה נמצאים בשטח".

הוא מספר כי הוא נמצא כעת בדרכו לזירה על מנת לסייע בהוצאת גופות הנרצחים, כדי שבני המשפחות יוכלו להתחיל בסידורי ההלוויה.

"אני מכיר טוב מאד את הנרצחת הגב' פרנץ, שהייתה אשתו של בעל המרכול הכשר, שם התרחש הירי, ושם אני נוהג לקנות ארוחת צהריים כמעט מידי יום", אומר ארי וחושף פרט קשה במיוחד, "לא רבים יודעים שהיא הייתה בחודשי הריון מתקדמים".

כמי שהיה בזירה ברגעיה הראשונים הוא מתייחס לשמועות כי תחילת האירוע הייתה סביב פלילים ואומר כי "בשעות האחרונות גורמים במשטרה המקומית סבורים שהרקע הוא אינו פלילי, אלא אירוע טרור, זאת לאחר שברכבם של היורים נמצאו כמה מטעני חבלה ותחמושת רבה". 

בצהריים, אמר ראש העיר ג'רזי סיטי כי התקרית נחקרת כפעולה אנטישמית, בהתבסס על סרטוני אבטחה המציגים את ההכנה של המפגעים מחוץ לחנות.