אאא

פרסום ראשון: מאז הוחלט על פסילת האנגר הענק בבית רבן לעריכת סיום הש"ס המאוחד, המשותף לשלושת המפלגות החרדיות, ש"ס, 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל', מחפשים מקום חלופי שיכיל את עשרות האלפים הצפויים להשתתף במעמד, בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל מכל החוגים והעדות.

ל'כיכר השבת' נודע כי אחד המקומות עליו דנו בימים האחרונים, הוא גני יהושע, או בשמו המוכר יותר 'פארק הירקון', שיכול להכיל את קהל הרבבות.

מדובר במקום שכבר נסגר מספר פעמים לטובת הופעות זמר, בעיקר של אמנים בינלאומיים, וכעת העלו בדגל התורה את ההצעה לערוך שם את הסיום.

 ההאנגר בבית רבן שנפסל (צילום: באדיבות המצלם, ללא קרדיט)

אך ההצעה נתקלה בקושי, לאור ההתנגדות של 'אגודת ישראל', שם טוענים כי המקום מחלל שבת, שכן בתיאטרון הפארק, יש מידי שבת הצגות לקהל הרחב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

באגודת ישראל אף איימו כי אם האירוע ייערך בפארק, הם ייאלצו לפרוש ולא להיות שותפים בהפקת האירוע המאחד, בשל השמירה על קדושת השבת.

במקרה כזה, תצטרף אגודת ישראל העולמית לסיום הש"ס של אגודת ישראל בירושלים, סניף שבשליטת סגן השר מאיר פרוש, שעורך מעמד נפרד ב'ארנה', בראשות חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, ומרנן האדמו"רים.

ב'דגל התורה' אישרו את הפרטים אך טענו כי ההצעה לקיום האירוע בגני יהושע, נידונה יחד עם מספר מיקומים נוספים, וכרגע מדובר בדיון בלבד וכרגע שום דבר לא סגור עדיין.