אאא

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (חמישי) את מעצרו של צעיר חרדי החשוד כי סחט כספית אישה מבוגרת, תוך כדי שהוא מאיים עליה.

נציג המשטרה אמר בדיון כי "לפי החשד מדובר באדם שסחט ורימה קשישה כבת 72 והוציא ממנה בדרך זו כספים רבים. תחילתו של האירוע לפני מספר חודשים, אז אותה קשישה עשתה תאונת דרכים. המשיב שהבחין באותה תאונה ניגש אליה, הזדהה כחובש, אמר שיסייע לה וגם יתקן את הרכב שלה, והציע לה לקחת אותה לבית שלה".

"הוא יצר קשר עם אותה אישה בטלפון, דאג להעביר את הרכב שלה לתיקון ובשלב כלשהו פנה אליה ואמר לה שהיא חייבת סכום כסף לאיזשהו בעל מכולת ושהוא ממליץ לה שתשלם, אחרת יפנו נגדה למשטרה. אותה קשישה מהלחץ שלה לטענתה שילמה את אותו סכום ומיד לאחר מכן המשיב החל לדרוש ממנה עוד כספים וכל מיני טענות".

לדברי נציג המשטרה, "הפעם האחרונה הייתה, כשהתקשרו לאותה קשישה, וביקשו ממנה להכין תיק ולהגיע איתו והמשיב עצמו יצר קשר עם אותה קשישה. כתוצאה מהחשדות הללו, הוצא למשיב צו מעצר אתמול והוא נעצר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הוא סיפר כי "כאשר השוטרים הגיעו לבצע את החיפוש בבית שלו, לקח זמן עד שאמו פתחה את הדלת ורק אחרי שהזהירו אותה שיפרצו לבית, היא פתחה. וגם הוא נעל את עצמו באיזשהו ממ"ד ולקח זמן עד הוא פתח את הממ"ד".

מנגד, עו"ד מיכאל עירוני שייצג את החשוד טען "לא שמעתי ביסוס לעבירת סחיטה באיומים. פניה למשטרה זה לא מבסס עבירה. הוא אמר אם לא תשלמי, יפנו למשטרה. זו לא סחיטה באיומים".

בסופו של דיון, קבע השופט אלעזר ביאלין להאריך את מעצרו של החשוד. "אני מורה על הארכת מעצרו של המשיב עד ליום 26.01.20 בשעה 12:00. תשומת לב היחידה החוקרת לכך שיש לנצל את ימי החקירה שניתנו באופן מיטבי", הוסיף השופט.