אאא

בעקבות בהלת הקורונה, שר הבריאות יעקב ליצמן, הגיע לסיור מקצועי היום (שלישי) במעבדה המרכזית של משרד הבריאות בבית החולים שיבא שם סקרו בפני השר את פעילות המעבדה ואת תהליך הבדיקה שמבצעים לאימות/שלילה לנגיף הקורונה.

בסיור לקחו חלק גם נציב שירות המדינה הפרופ׳ דניאל הרשקוביץ ומנכל המשרד משה בר סימן טוב , מלווים בצוות המקצועי, פרופ׳ סיגל סדצקי ראש שירותי בריאות הציבור ופרופ׳ אלה מנדלסון מנהלת המעבדה המרכזית של משרד הבריאות.

השר בירך על העבודה המקצועית שעושים במעבדות ואמר: ״אנחנו ערוכים לנושא התמודדות עם הנגיף. אני מזכיר לאזרחים את ההנחיות המקצועיות שהפיץ המשרד ומבקש מכולם להתעדכן בהם", אמר ליצמן והוסיף והזהיר: "סביר להניח שיהיו מקרים מאומתים של הנגיף ושיקרו המערכת תדע להכיל את האירוע".

ליצמן ונציב שירות המדינה הרשקוביץ
ליצמן ונציב שירות המדינה הרשקוביץ
הגדלה

פרופ׳ דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה הוסיף: ״ההיערכות של מערכת הבריאות יחד עם שאר משרדי הממשלה הרלוונטים לנושא נגיף הקורונה היא משמעותית ואני מברך את כל העוסקים במלאכה. המדינה תדע להתמודד עם כל ההשלכות של הסוגיה. הנציבות תשתף פעולה עם משרד הבריאות ככל שיידרש.״

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף בתום הסיור:  ״אני רוצה להודות לכל אנשי השטח של מערכת הבריאות, רופאים, אחיות, אנשי המעבדה המרכזית, אנשי מדא. כל המערכת מקווה שהנגיף לא יגיע אבל מתרגלת כל תרחיש אפשרי".

עד כה מתו מהנגיף הקטלני בעיקר בסין למעלה מ-360 בני אדם ואלפים מאושפזים במצב קשה.