אאא

אבל בקהילה החרדית בתל אביב: הבחור שנהרג היום (רביעי) בתאונת הדרכים הקשה בעיר, הוא דניאל כהן ז"ל, בנו של ר' שלום כהן, העוסק בתיווך.

דניאל, שרכב על קורקינט חשמלי, נפגע ממשאית חולפת ונפצע אנושות. בבית החולים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו - שלוש חודשם אחרי חגיגות בר המצווה שלו.

הבחור הצעיר למד שתלמוד תורה 'פיתוחי חותם' שם ספדו לו הערב וציינו כי מדובר היה ב"ילד טוב וממושמע, נעים הליכות וחמוד".

בקהילה ציינו כי מעבר להצטיינותו בתלמוד התורה, דניאל ז"ל היה לומד גם בשעות הפנאי שלו מתי שרק התאפשר לו, ותדיר היה נראה במסגרות של ישיבת המתמידים בערב ואבות ובנים בשבתות.

כפי שדיווחנו מוקדם יותר היום ב'כיכר השבת', כוננים ופראמדיקים שהגיעו לזירת התאונה ראו אותו במצב אנוש, והחלו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, תוך כדי פינוי לבית החולים - אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

 (צילום: מצלמות אבטחה)

אריה גולדברג ועמית סיני חובשים באיחוד הצלה סיפרו: "כשהגענו למקום נתקלנו בילד שסובל מפגיעה רב מערכתית לאחר שלדברי עוברי אורח נסע על קורקינט חשמלי ונפגע ממשאית. ביצענו בו פעולות החייאה ולאחר מכן הוא הועלה לניידת טיפול נמרץ תוך המשך פעולות החייאה במצב אנוש".

חובש בכיר רכוב על אופנוע הצלה, אלחנן מאמן סיפר: "איתרתי זירה קשה. על פסי מעבר החצייה שכב נער כבן 14 מחוסר הכרה לאחר שככה"נ נפגע ממשאית בעת שרכב על קורקינט חשמלי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חובשי רפואת חירום על אופנועי מד"א שלמה לוי ויוסף נהון הוסיפו: "ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה תוך כדי שאנחנו נלחמים על חייו, העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו במהירות לבית החולים, כשמצבו אנוש".

אך כאמור, למרות מאמצי ההחייאה, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של הבחור, שרק לאחרונה חגג את בר המצווה שלו.

יצוין, כי בפעילות ארגון זק”א תל אביב הושג הלילה ויתור על הבקשה לנתיחת גופתו של דניאל ז"ל, והלווייתו תתקיים הלילה בשעה 11:30 בבית העלמין ירקון.

"מתנדבי זק”א ת”א מסייעים למשפחה בעריכת הלווייה והקבורה ועומדים לצד המשפחה בשעות הקשות", נמסר.