אאא

אתם מכבים את כל האורות והמזגנים כשיוצאים מהבית. אתם מדליקים את הבוילר סמוך לזמן המקלחת ומכבים אותו מיד לאחריה. אז מדוע חשבון החשמל שלכם כל כך גבוה?

אפילו אם אתם טיפוסים מחושבים, רוב הסיכויים שאתם משתמשים בכמות גדולה יותר של חשמל ממה שנדמה לכם. למעשה, המקרר שלכם מכלה אנרגיה ממש ברגע זה. אז בצעו את ארבעת הצעדים הללו ותחסכו אלפי שקלים השנה. השקיעו אותו בכמה פריטי ריהוט חדשים. לא עדיף?

כבסו את בגדיכם במים קרים

בהפעלת מכונת הכביסה, 90 אחוז מהאנרגיה הנדרשת לכך משמשת רק כדי לשמור על המים חמים. מודאגים שהבגדים שלכם לא יהיו נקיים מספיק? אל תהיו. חומרי הניקוי בימינו הם סופר מתקדמים - מה שמאפשר להם להבריק את פריטי הלבוש שלכם גם בטמפרטורות נמוכות.

פתחו וסגרו את הווילונות והחלונות

אור השמש שבחוץ עלול להיות ממש חזק. השתמשו בווילונות שלכם לטובתכם האישית. כשקר, פתחו אותם כדי לאפשר לאור השמש הטבעי לזרום פנימה. אבל כשחם, שמרו אותם סגורים. ההצללה הנוספת תסייע לחדרים בבית להישאר קרירים ואל תשכחו מהחלונות שלכם: בימים שבהם קריר יותר בחוץ מאשר פנימה, פתחו את החלונות באיזור המוצל של הבית ואת החלונות שטופי השמש של הבית וקיבלתם בריזה טבעית.

נקו את המקרר

המקרר המבולגן שלכם לא רק מריח מוזר - אחסון של מוצרים שאתם לא מתכוונים להשתמש בהם עולה לכם כסף. זרקו את בקבוקי החרדל הישנים ובקבוקי היין הריקים למחצה, כך שתידרש פחות אנרגיה כדי לקרר את המאכלים שלכם.

הגידו לא לערפדים

גם אם המחשב הנייד שלכם והקומקום אינם נמצאים בשימוש שוטף, הם נחשבים "ערפדי אנרגיה", מכיוון שהם מנקזים חשמל רק על ידי חיבורם לשקע. תחבו את התקעים של המכשירים החשמליים שלכם למפצל, כך שתוכלו לכבות אותם בקלות כאשר אינכם משתמשים בהם.