אאא

לאחר אשפוז ארוך במחלקת 'קורונה', בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים, היום (שישי), נפטרה הגב' ציפורה מאיר (שנלר), והיא בת 93 בפטירתה. 

המנוחה נולדה לפני 93 שנה בפרנקפורט שבגרמניה, לאביה הרב ד"ר יצחק ברויאר ז"ל, שהיה נכדו של הרש"ר הירש, והיה סופר מחונן, הוגה דעות ומראשי 'אגודת ישראל', באירופה.

כאשר הייתה בגיל 9 - לפני חג הפסח של שנת 1936, עלתה עם משפחתה לישראל, והתיישבו בירושלים, כאשר אביה משמש כחבר בנשיאות וועד הפועל של אגודת ישראל.

בני משפחת מספרים: "כי המנוחה הייתה אוהבת ה' ואוהבת ישראל במידה מדהימה, וכל ימיה עסקה בפשטות ובשמחה בחסד עם שלל שכבות האוכלוסייה הוותיקה והחדשה בארץ".

"כל חייה מילדותה ועד סוף ימיה ממש, ציפתה צפיה ממשית לביאת המשיח, שיבוא במהרה בימינו. כאחת מנינותיו האחרונות של הרש"ר הירש זצ"ל נשאה את מורשתו, ובין השאר דאגה רבות לענייני חינוך הילדים לעבודת ה' בגאון ובשמחה".

היא זכתה לראות עוד בחייה את מאות צאצאיה (ילדים, נכדים, נינים, ואף בן-נין) שכולם הולכים בדרכי התורה והיראה.

כבת מסורה ואוהבת לאביה הרב יצחק ברויאר זצ"ל ציפתה ועקבה בדריכות אחרי תקומתה של אומת התורה בארץ התורה, כשפיה לא מפסיק להלל ולהודות על כל הדברים שכבר זכינו אליהם ועל התהליכים המופלאים שאנו עדים להם.

בתוך כך, הלילה נפטרה במחלקה למאומתי נגיף הקורונה - אילונה גרוסמן, בת 96, תושבת חרדית מרחוב אדמון בירושלים. היא הגיעה לבי"ח מבית אבות שומרי החומות בירושלים