אאא

בערב שבת נפטרה, כפי שדווח ב'כיכר השבת', מרת איילה נוסבוים ע"ה בת ה-91 מבני ברק, שחלתה בקורונה. אך היא לא לבד; הנגיף פגע גם בבני משפחתה, בהם בנה הגאון רבי חנוך רפאל, ר"מ בישיבת עטרת התורה בירושלים, שמצבו מוגדר קשה מאוד.

הכל החל לפני מספר שבועות, כאשר הרב נוסבוים נסע מביתו בשכונת אונסדורף שבירושלים כדי לדאוג שאמו הקשישה הגרה עם בתה וחתנה בביתם בבני ברק, לא תהיה לבדה כאשר אלו יצאו להשתתף בחתונה.

לאחר כמה ימים חש הבן מעט ברע, עבר בדיקת קורונה וזו יצאה חיובית. בעקבות כך נבדקו גם בני משפחתו, אשתו, כמה מילדיו, אמו, אחותו וגיסו, משום שהיה בקרבתם, ורובם התבררו כנושאים אף הם את הנגיף בגופם.

 הלווית חולת קורונה. ארכיון (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

בינתיים מצבו של הרב נוסבוים בן ה-63 הידרדר, והוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם, כאשר הרופאים מאבחנים פגיעה בלבו וכי הוא בסכנת חיים ממשית.

בשיחה ל'כיכר השבת' מספר בנו ארי: "גם אמי, אחותי, דודי ודודתי חלו, אך מצבה של סבתי, אמו של אבי יבדל לחיים, הידרדר בתוך ימים ספורים, היא אושפזה בתחילת השבוע בבית החולים שיבא שבתל השומר במצב קשה ואתמול נפטרה".

הבן-הנכד, המתנדב במד"א, מוסיף, כי בשל המצב הקשה בו שרוי אביו, היו שהניחו על גופו כתב יד עתיק של מרן בעל ה'חתם סופר' זי"ע, צעד שחולים באנגליה טענו כי בזכותו הבריאו. גם במשפחתו של יו"ר ארגון החסד מתנת חיים הרב ישעיהו הבר, שחולה קורונה במצב קשה, השתמשו בסגולה מעניינת זו.

תלולית העפר מעל קברה הטרי של הרבנית נוסבוים ע''ה (באדיבות המצלם)
תלולית העפר מעל קברה הטרי של הרבנית נוסבוים ע"ה (באדיבות המצלם)
הגדלה

ואלו שמות החולים המוזכרים בידיעה, שמורדמים ומונשמים במצב קשה - "הם זקוקים מאוד לתפילותיכם", מפציר בן המשפחה: הרב חנוך רפאל בן הינדא איילה, שלמה מאיר בן צירה צירל (רוזנברג, חתנה של מרת איילה ע"ה) - לרפואה שלימה, בתוך שאר חולי ישראל.

כתב היד הסגולי של ה'חתם סופר' (באדיבות המצלם)
כתב היד הסגולי של ה'חתם סופר' (באדיבות המצלם)
(באדיבות המצלם)
(באדיבות המצלם)