אאא

ברגעים אלו מתאספים בני משפחת נוסבוים מירושלים בקרבת מיטת אביהם שחלה בקורונה, בעקבות הידרדרות חמורה במצבו הרפואי - ימים לאחר פטירת אמו מאותו נגיף.

כזכור, בערב שבת נפטרה מרת איילה נוסבוים ע"ה בת ה-91 מבני ברק, שנדבקה בנגיף. אך היא לא לבד; הקורונה פגעה גם בבני משפחתה, בהם בנה הגאון רבי חנוך רפאל, ר"מ בישיבת עטרת התורה בירושלים.

לפני זמן קצר התבשרו בני משפחתו, מהצוות הרפואי בבית החולים הדסה עין כרם בו הוא מאושפז, כי מצבו קריטי. הם מיהרו להגיע למקום, ובעצת מרן הגר"ח קנייבסקי, כך נוע ל'כיכר השבת', ערכו 'תפילת רבים' והוסיפו שם לראש משפחתם.

"התפללו עכשיו בבקשה חזק על אבא שלי, רבי חזקיהו רפאל חנוך בן הינדא איילה, שיקרה לו נס וייצא מכלל סכנה", פונה בנו ארי לכל הציבור, בתחינה נרגשת.

 העבודה ב'הדסה'. ארכיון (צילום: דוברות)

כפי שדווח ב'כיכר השבת', הכל החל לפני מספר שבועות, כאשר הרב נוסבוים נסע מביתו בשכונת אונסדורף שבירושלים כדי לדאוג שאמו הקשישה הגרה עם בתה וחתנה בביתם בבני ברק, לא תהיה לבדה כאשר אלו יצאו להשתתף בחתונה.

לאחר כמה ימים חש הבן מעט ברע, עבר בדיקת קורונה וזו יצאה חיובית. בעקבות כך נבדקו גם בני משפחתו, אשתו, כמה מילדיו, אמו, אחותו וגיסו, משום שהיה בקרבתם, ורובם התבררו כנושאים אף הם את הנגיף בגופם.

בינתיים מצבו של הרב נוסבוים בן ה-63 הידרדר, והוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם, כאשר הרופאים מאבחנים פגיעה בלבו וכי הוא בסכנת חיים ממשית.

קברה הטרי של האם, הרבנית נוסבוים ע''ה (באדיבות המצלם)
קברה הטרי של האם, הרבנית נוסבוים ע"ה (באדיבות המצלם)
הגדלה

גם מצבה של אמו, מרת איילה, הידרדר בתוך ימים ספורים: היא אושפזה בתחילת השבוע בבית החולים שיבא שבתל השומר במצב קשה, ובערב שבת נפטרה.

כמו כן, מצב הגיס-החתן, הרב שלמה רוזנברג מבני ברק הורע אף הוא, וכעת הוא כבר מונשם ומרדם במצב קשה. גם לו הוסיפו שם, כסגולה לישועה: חזקיהו מאיר שלמה בן צירה צירל, לרפואה שלימה.