אאא

עסקני ציבור מרכזיים, כמו גם עסקני מירון ומתאמי פעילות המשטרה מול המגזר החרדי, פועלים מאחורי הקלעים לתכנון מעמד ההילולא הכי מוזר שידעה מירון ביובל האחרון. עשרות בודדים יפקדו ככל הנראה את ההר בשעות ההילולא, ותפקידם יהיה לעשות את המיטב כדי לחבר את מאות אלפי פוקדי הציון בשנים כתיקונם, למעמד הדלקה מרכזי ועוצמתי שינסה למלאות את החסר.

בשיחות לא רשמיות ניתן לשמוע על כמה יוזמות, הכפופות כמובן לאישורים ברמות שונות. היוזמות מדברות בראש ובראשונה על "הדלקה מרכזית" על גג הציון, הדלקה שתועלה על ידי האדמו"ר מבאיאן האוחז בחזקת אבותיו, ויצטרפו אליה אישים נודעים שייקחו חלק פעיל במעמד התפילה ובשלבי האירוע שלפני ואחרי ההדלקה.

על פי חלק מההצעות, ההדלקה תהיה בעצם האירוע המרכזי של ההילולא, כשלשם כך יוקצו משאבים שיאפשרו שידורים איכותיים בכלל ערוצי המדיה. אירוע ההדלקה יתפרש על פני שעות ההילולא הראשונות, כשבשיאו יתקיים מעין אירוע "חאלקע לילדי ישראל", עם שירי רגש אופייניים שיבוצעו על ידי בעלי מנגנים. מסתמן כי לקראת סיום יום ההילולא, יתקיים שוב מעמד חתימה.

קודם להדלקה בפועל, יתקיים מעמד תפילה  שיכלול אמירת תהילים וסליחות מיוחדות לרגל המצב.

כמו כן, הוצע הקמת מוקד קוויטלעך חינמי שיאפשר שיגור קוויטלעך אל ציון הרשב"י במהלך כל יום ההילולא ולפניו. כמו גם, יצירת היתכנות ליציקת שמן אל מדורת ההדלקה המרכזית במשך 24 שעות ההילולא, בשליחות עשרות האלפים ותוך כדי הזכרת שמותיהם, כפי שנהגו בשנים עברו.

כרגע עדיין לא הוחלט סופית על צורת החגיגות בקברו של התנא האלוקי, אך סביר להניח שכבר בימים הקרובים יחליטו בצמרת המשטרה ומשרד הבריאות על הדרכים הטובות ביותר כדי לחבר את כלל ישראל לאירוע שמידי שנה מגיעים אליו כחצי מיליון מתפללים.