אאא

בצל המצב הכלכלי העגום אליו נקלעו רבים מהמגזר החרדי באופן כללי – ובעת משבר הקורונה בפרט, בימים האחרונים ייסדו מספר עסקנים מהמגזר החרדי גמ"ח "אושר בכבוד" שייתן מענה למשפחות המשיאות את ילדיהן ונענקות תחת חובות כספיים ועול כבד.

הגמ"ח החדש ייתן מענה למאות הורים המבקשים להשיא את ילדיהם מבלי שיצטרכו להיכנס לחובות כבדים ולגלגולי הלוואות. ראשי הארגון שמעו מגדולי ישראל עד כמה חשוב לחדד את המסר שעל האברכים לתכנן את עצמם מבעוד מועד, בכדי שלא יגיעו למצב שבו הם שוקעים בחובות.

כבר בימים האחרונים נרשם גל פניות של הורים שביקשו לבחון את מסלולי ההצטרפות האפשריים על מנת שיוכלו להשיא את ילדיהם ללא דאגות כלכליות.

על פי המסלולים המוצעים ע"י גמ"ח עזר נישואין "אושר בכבוד" יכולים הורים להפקיד עבור ילדיהם מגילאי 6 ומעלה ולקבל אח"כ הלוואה והחזרת חצי מהסכום בתום ההחזרים, כאשר ניתן לבחור מסלול לפי גיל הילד ובכך לקבל את התנאים טובים יותר הן בגובה ההלוואה והן בהחזר ההלוואה.

מאחר ואצל כל משפחה יכולת ההפקדה שונה, הוחלט על השקת מספר מסלולים במקביל, דבר שיאפשר לכל משפחה לבחור את התכנית הייעודית הנוחה עבורה, כאשר סכום ההפקדה המינימלי עומד על 56 ש"ח.

עם פרסום דבר הקמת הגמ"ח החדש, פנו רבנים רבים אל מייסדי הגמ"ח ואמרו כי מהלך זה הוא בבחינת הצלת הדור ממש בכך שמציל אברכים רבים מחובות ומהלוואות, דבר אשר טורד רבים מלימוד התורה בהתמדה, כדי לגייס כספים לכיסוי החובות.

הארגון, גמ"ח עזר נישואין "אושר בכבוד" הוקם בידי קבוצת שליחי ציבור וזוכה לפיקוחם ההדוק של חברי ועד ההלכה להשקעות וקרנות "גלאט הון" שע"י רבני בתי הדין בני ברק מיסודם של מרנן הגר"ש וואזנר והגר"נ קרליץ זצוק"ל, בראשות הגר"י לנדו והגר"נ פל ובהמלצתם הנלהבת של גדולי פוסקי ההלכה, הגרש"א שטרן, הגרש"צ רוזנבלט, הגר"מ בן שמעון, הגר"י סילמן, הגר"ש רוזנברג, הגר"נ קופשיץ, הגרי"מ הכהן רובין, הגרש"י זעפרני, הגרש"י גלבר ועוד.

בימים אלו נפגשו עשרות אנשי השטח נאמני הגמ"ח עם ציבור האברכים ובני התורה שביקשו להיות הראשונים להצטרף ליוזמה החשובה.

במקביל, השבוע התקיים כנס היסוד של "אושר בכבוד" בהשתתפות מייסדי הארגון ועשרות נאמני הגמ"ח, ששמעו מפי הרבנים ואנשי המקצוע אודות הבשורה הגדולה שתשים קץ למצוקת נישואי הילדים בהשקעה קטנה לטווח ארוך.

הרב דוד קנלדר, מנחה כנס היסוד, הציג בפני המשתתפים את ה'אני מאמין' של גמ"ח 'אושר בכבוד' שמייסדיו הגו את הפתרון המבריק של הקמת קרן גמ"ח שתוכל מכספי המפקידים לתת הלוואות לכל החברים בסכומים גבוהים עד ל-300 אלף ש"ח, כאשר זכות החברות בקרן נקנית ע"י הפקדה בתוכנית החיסכון שחלקה הופכת לתרומה לגמ"ח. בפרטי התוכנית הושקעה מחשבה רבה ע"י המייסדים ובליווי מקצועי הדוק של חברת 'וואיז' מהחברות הגדולות בישראל המתמחה בבניית מודלים כלכליים, כאשר החברה תמשיך לעקוב וללוות את הניהול הכלכלי של הגמ"ח לאורך כל הדרך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בכנס דיבר המייסד הרב משה ברקוביץ שפירט את מטרת הקמת הקרן לתועלת הציבור ובמחשבה על פתרונות נוספים שיוכלו להיטיב עם ציבור בני התורה. "אני מודה להקב"ה שהגענו לרגע הזה. היום הזה הוא סיום ההכנות ותחילת הפניה לציבור הרחב".

הרה"ג הרב יעקב לנדו מרבני 'גלאט הון' הסביר בכנס את ההידורים ההלכתיים שנעשו לראשונה באושר וכבוד שהביאו מוצר מוגמר הן מבחינה הלכתית והן מבחינה פיננסית, בליווי כלכלי של חברת 'וואיז', ובליווי משפטי של משרד עוה"ד הגדול בישראל, הרצוג-פוקס-נאמן ומשרד רו"ח הגדול סומך-חייקין.

בפני המשתתפים הוצג אישור המודל הכלכלי של חברות 'וואיז', בו נכתב בין היתר: "משרדנו ביצע בחינת עומק של המנגנון הכלכלי והנחות היסוד שהוצגו, לרבות בחינת תזרים המזומנים החזוי וסקירת הסיכונים הפיננסיים העיקריים, בהתבסס על פרקטיקה נאותה ומקובלת בספרות המקצועית ובהתאם לתפיסה המקצועית של משרדנו. אנו מאשרים כי ע"פ ניסיוננו המקצועי, מצאנו את המודל המימוני עולה בקנה אחד עם התיאוריה המימונית, וככל הקשור לסיכונים פיננסיים, בניהול סיכונים יעיל והתנהלות עסקית על בסיס המודל שהוצג, יש ביכולת המיזם לעמוד בהתחייבויותיו באיתנות ולאורך שנים".

נאמני הגמ"ח 'אושר בכבוד' יצאו מהכינוס חדורי שליחות להביא את הבשורה לבתי ישראל לרגל המצוקה שקיימת אצל כולם בלהשיג את ההון העצמי לרכישת דירה.

להצטרפות למיזם 'אושר בכבוד' כנסו >>