אאא

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) ביקר היום (חמישי) בעיר אלעד, שנכנסה להסגר החל מאתמול, בעקבות העלייה בתחלואה בנגיף הקורונה, סגר שעורר זעם רב בקרב התושבים.

בוסו נפגש עם בכירים מטעם פיקוד העורף ועם מפקד השיטור המקומי, יחד עם יו"ר ש"ס בעיר יהודה אבוטבול, ראש העיר ישראל פרוש ובכירי העירייה.

מפקד התחנה המקומית הביע חמלה ודאגה נוכח המצב בה נמצאת העיר אלעד, ובפרט בשבוע האחרון וציין לשבח את התנהגותם של התושבים בציות להנחיות.

במהלך הביקור הגיע חבר הכנסת לראות מקרוב את המצוקה של תושבי העיר בפרט בנושא התחבורה ציבורית, ואמר כי "לא יעלה על הדעת שהחלטה כזו או אחרת בנוגע לעיר אלעד תתקבל ללא פתרונות חלופיים, עיר שרבים מתושביה זקוקים לתחבורה ציבורית ולעוד אלטרנטיבות, פתאום בהחלטה שערורייתית, ביום בהיר, התקבלה החלטה למנוע מהם את זה ללא שום נימוק, בכוונתי לפעול מול כל הגורמים הרלוונטיים בכדי להגיע להבנות סביב הנושא".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בוסו הוסיף ואמר כי "חשוב שנדע שהקורונה פגעה ועדיין פוגעת בכל המגזרים ללא שום הבדלים ולצערי יש מי שמנסה למתג את הנגיף הזה כמאבקי קואליציה או אופוזיציה וכתוצאה מכך שזה מגיע לריכוזים החרדיים ההחלטות קלות יותר על ההדק ומחובתנו כנבחרי ציבור למנוע את החרפה הזאת".

בתוך כך, תושבי העיר אלעד פנו היום אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ואל חברי 'קבינט הקורונה' בקריאה לבטל את הסגר מעל העיר.

בפניה מפרטים עורכי הדין דן נוטוביץ, שלום אביטן וישראל ועקנין, המייצגים קבוצת תושבים, את חוסר המידתיות בסגר על העיר מבחינת אחוז התחלואה ומבחינת הטיפול בחולים בעיר ובידודם, כמו כן ציינו התושבים את הנזק שחווים תושבי העיר בביטול פגישות עסקיות, ביטול אירועים שנדחו ושיבוש החיים.