אאא

כ-250 מפגינים קיצוניים חוסמים בשעה זו (ראשון) את צומת כיכר השבת בירושלים, בעקבות המשך מעצרו של הקיצוני בנימין פרידמן המואשם בתקיפתה של שוטרת. נכון לעכשיו, המשטרה עצרה במקום שבעה אנשים.

כפי שסוקר בעבר ב'כיכר השבת', מדובר בתושב בית שמש,  נשוי ואב לילדים, שכבר שבועות ארוכים נמצא בנתק מוחלט ממשפחתו, מאז נעצר בחג הפסח בחשד לתקיפת שוטרת.

מהמשטרה נמסר: "כוחות המשטרה פועלים בכיכר השבת בירושלים אל מול קומץ של מפרי סדר שמשבשים את התנועה, ועצרו עד כה 7 חשודים. השוטרים ממשיכים לפעול על מנת להשיב את הסדר הציבורי והזרמת התנועה".

ביום חמישי לפני כחודש וחצי הועבר פרידמן למעצר בכלא מעשיהו. בהקלטה שפורסמה ב'כיכר השבת' הוא נשמע מתאר את ההתרחשות המזעזעת הבאה: "ביקשתי שיפנו אותי למקום בלי טלוויזיה, לאגף התורני, ואמרו לי 'זה לא מיועד לעצורים'. אמרתי לסוהר שאני לא נכנס לתא עם טלוויזיה, והוא ענה שאין כזה דבר. הביאו את מפקד האגף, וגם הוא לא הסכים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אמרתי להם", המשיך פרידמן, "שאם יכניסו אותי לכזה מקום, אתאבד. אמרתי את זה בשפה שלהם, רק כדי שיבינו שבשום אופן לא אכנס עם טלוויזיה. כששמעו את המילה הזאת, אמרו שיכניסו אותי ל'מכלול', לאגף של ענישה".

לדברי פרידמן, "במיטה יש טבעות, ובאמצעותן אוזקים את האדם בידיים וברגליים, וככה השכיבו אותי ועשו לי. גם לא הסכימו שאכניס סידור או שום דבר, נס שהספקתי להתפלל מנחה לפני כן. בשלב מסוים הכיפה נפלה לי, ובקושי הצלחתי להרים אותה, במאמץ, עם השיניים. ככה זה נמשך לפחות ארבע שעות, ואז, כשהורידו אותי, קשרתי את הכיפה עם החוט מהמסכה של הקורונה".

מהשב"ס נמסר ל'כיכר השבת' בתגובה: "שירות בתי הסוהר פועל על פי נהלים ופקודות, ומחויב למשמורת חוקית ונאותה ולשמירה על חיי הכלואים הנמצאים בחזקתו. האסיר התבטא בפני הסוהרים שהוא מתכוון לפגוע בעצמו. הוא אף חזר על איומיו פעם אחר פעם, גם לאחר שהופעל כנגדו אמצעי ריסון שמנע ממנו לפגוע בעצמו. יש להדגיש שאנו מתייחסים בכובד ראש לאיומים מסוג זה, ואנו נוקטים בפעולה מיידית להפסקת האיום לפגיעה עצמית, בהתאם לפקודות".