אאא

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, קיים הבוקר (שני) ישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, שר הבריאות יולי אדלשטיין ובהשתתפות חברי סיעת ש"ס.

במהלך הישיבה, אמר דרעי כי "הסגר כמו שהוא - ללא שום חבילת סיוע מסביב, לא משיג את מטרתו ופוגע בציבור כולו". דרעי הוסיף ואמר כי "לפני שמטילים סגר, המדינה צריכה להיערך לחבילת סיוע הכוללת סיוע במזון, שמירה על המבוגרים תוך שימת דגש על פינוי מיידי של החולים".

"אם אין אפשרות לפנות את החולים אין שום הגיון לעשות סגר", הבהיר דרעי.

חברי הכנסת של ש"ס התבטאו נגד התנהלות הסגר המבוצעת ללא שם מדיניות להורדת התחלואה וציינו בכאב את נושא האלימות המשטרתית כלפי המגזר החרדי ו"היד הקלה" כלפי הציבור החרדי, לעומת האוכלוסיה הכללית.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת חה"כ מיכאל מלכיאלי זעם על האכיפה הבררנית והביא דוגמא, "בזמן שבביתר אשה מקבלת קנס של 2000 ש"ח, בתל אביב מחלקים מסכות, הציבור שלנו מרגיש נרדף".

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ יעקב מרגי סיכם את ההרגשה הכללית ואמר כי "במקום קנס השוטרים נותנים אגרוף".

סגן שר הרווחה משולם נהרי אמר בכאב כי "הציבור החרדי - הפך להיות שק חבטות. המשטרה נוהגת באלימות, והחמור מכל שהדבר משליך על בריונים מהציבור שתוקפים חרדים. 'אם בארזים נפלה שלהבת מה יאמרו אזובי הקיר'? רוה"מ חייב להתערב ולשים קץ להתעמרות".

חה"כ משה אבוטבול סיפר כי "מגיעים אלינו מאות פניות גם מהסגר בבית שמש כולל יחס קשה מצד חלק מהשוטרים, קשה לשכנע ציבור כשלא מפורסמים קריטריונים לסגר והבהרות".

השר דרעי סיכם את הדיון ואמר כי "לא ניתן שהמגזר החרדי ירגיש מופלה לרעה; הציבור החרדי ממושמע, היד הקלה נגדנו חייבת להיפסק".

ראש הממשלה נתניהו והשר לבטחון פנים אמיר אוחנה סיכמו כי "ימונה ניצב בדימוס, אריק יקואל לראש הצוות המייעץ לשר בנוגע למגזר החרדי - וטענות חברי הכנסת של הסיעה מוצדקות והממשלה תפעל לתקן זאת בהקדם".