אאא

לאחר הפרסום הראשון ב'כיכר השבת', על כוונה לעשות סגרים, בשכונות רמות והר נוף חה"כ אוריאל בוסו (ש"ס), פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקש ממנו שלא תתקבל החלטה לפני מתן פתרונות מעשיים לאזרחים

במכתבו לראש הממשלה, כותב בוסו: "בשעות האחרונות אנו נחשפים לפרסומים שונים (כפי שפורסם לראשונה ב'כיכר השבת') לפיהן מתוכננים סגרים נוספים בערים או בשכונות ספציפיות. כך גם פרסום משעות הבוקר לפיו יוטל סגר על שכונת 'הר נוף' הירושלמית".

הפרסום היום ב'כיכר'
הפרסום היום ב'כיכר'

"אני פונה לכב'", ממשיך בוסו וכותב, "לאחר האירועים הקשים שחווינו בשבוע האחרון בעיר ביתר ובשכונת רוממה בירושלים אשר היו מלווים בכאוס מוחלט של התושבים בהיעדר מענה מקצועי ומתן פתרונות מינימליים לתושבים המסוגרים".

המכתב של בוסו לנתניהו
המכתב של בוסו לנתניהו

"דבר שלצערנו גרם וגורם ליצירת אי אמון קשה במערכת באשר לא מוצעים פתרונות מעשיים לאזרחים אם זה באספקת מזון בסיסי ותרופות לזקוקים לכך, ואם זה ביציאה לעבודה ממקומות הסגר או אי קבלת תושבי הסגר למקומות עבודה מחוץ לעיר והכללתם כ'נגועים', ובכלל, היעדר שקיפות הקריטריונים המובילים לסגר, הם יותר מכל אלו הגורמים העיקריים לתחושות אלו של התושבים".

 חבר הכנסת בוסו, בהשבעתו בכנסת

בוסו מסביר במכתב כי "לפני שיוצאים לדרך בסגר נוסף על שכונות ובמקרה הנדון 'שכונת הר נוף', אבקש לשקול שוב צעדים דרסטיים אלו בטרם ניתנות הצעות אופרטיביות ומתן פתרונות מעשיים הולמים לאזרחים ע"י גורמי המקצוע ובתיאום עם העירייה והעומד בראשה כמו גם נציגי השכונה, בכל דבר אשר יבטיח שיגרת חיים נורמטיבית מתמשכת גם בזמן הסגר, ע"מ שלא נחזור על המראות הקשים והתוצאות העגומות שחווינו בסגרים קודמים".