אאא

חלונות מקווה האר"י, שהיה סגור בשל סכנת ההידבקות בקורונה, נפרצו אמש (מוצ"ש) על ידי כמה מהעולם לציונו ביום ההילולא, ועשרות בני אדם נכנס למקום וטבלו.

תחילה, כך נודע ל'כיכר השבת', נציג בית העלמין וההקדש המקומי ניסה למנוע את הפריצה וגער במתקהלים במקום, אך ספג צעקות "מויסר" ונאלץ להסתלק.

בשלב מסוים, לאחר שרבה של צפת הרב שמואל אליהו סיים להתפלל על קבר האריז"ל, שוחחו עמו שוטרים, הוא שמע על המתרחש וניגש לכיוון המקווה כדי לעצור בעד הפורצים הטובלים.

עוזריו של הרב ניסו להשתיק את דיבוריהם הקולניים של המתקהלים, אך הוא בקושי הצליח לומר משפט אחד - "תקשיבו בבקשה, סגרו את המקווה כדי לעצור את הסכנה" - ונענה בצעקות: "איזו סכנה? אחוזי התחלואה במקווה היו הכי פחות".

 (צילום: אלישמע סנדמן)
(צילום: אלישמע סנדמן)
הגדלה

אחרי כמה דקות, כשראה שלא יכול לעשות כלום, עזב הרב הראשי של צפת את אזור המקווה, ולפחות חמישים בני אדם המשיכו להיכנס למקום וטבלו בהתרגשות.

עד ראייה לנעשה, מתאר בשיחה עם 'כיכר השבת': "כשהלכתי ביציאה מלמעלה, שעוברת דרך המקווה, אני שומע צעקות ורואה דברים עפים באזור. אני מתקר, ומגלב שפרצו שם חלון או כמה, התחילו לצעוק ולהיכנס למקום כדי לטבול".

"הם היו ממש באטרף", הוא מוסיף: "גם כשרבי שמואל אליהו ניסה להסביר להם בצורה יפה כמה זה מסוכן, בקושי הצליח להשחיל משפט - עד שהתייאש".

יצוין, כי גם בקבר עצמו, שסביבו התפללו מאות בני אדם, לא כולם הקפידו על מסכות, ואף היתה צפיפות גדולה - בעוד המשטרה לא מפריעה לקיום התפילה בצורה שכזאת.

צפו בווידאו