אאא

בקורס מקצועי, המתקיים בעיר בית שמש, מכריחים את המשתתפים, לבוא לשיעור שיתקיים בעיצומו של תשעה באב. מדובר על קורס שרובו המכריע הם חרדים מהעיר בית שמש.

הקורס שנפתח בזמן הקורונה (לפני כחודשיים וחצי), ב'מנועי בית שמש', הוא קורס להכשרה מקצועית, רוב התלמידים הופנו לשם ע"י 'מפתח'- הכוון תעסוקתי ונרשמו כסטודנטים במכללת עתיד.

אחד הסטודנטים החרדים בקורס מספר ל'כיכר השבת': "אני הגעתי ללמוד במקום לאחר שהוברר לי מעל לכל ספק כי מדובר במקום המיועד לחרדים, ואכן כך היה עד היום".

"אלא, שכעת החליט בית ספר לקיים לימודים בעיצומו של הצום, ומי שיבחר לא להשתתף זה ירשם לו בנוכחות. זה נקרא מוסד המתחשב בחרדים? אני לא מצאתי שום היתר ללמוד בט' באב ואני לא מפסיד שום כסף, חוץ מזה שזה לא מתאים ללמוד ביום עצוב כזה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מודעת הפרסום לקורס
מודעת הפרסום לקורס

"פעלתי רבות על מנת שלא יהיה לימודים בתשעה באב, אך הם ניסו להתלות בכל מיני משרדי ממשלה. זה אבסורד! בכל האוניברסיטאות תשעה באב זה יום שבתון וזה לא מקום חרדי, הדבר המינימלי זה שיבטלו לנו את הלימודים, רק תחשבו מה היה קורה אם היו מכריחים ערבים לבוא באחד הצומות או החגים שלהם".

תגובת רשת עתיד: "הקורס הנ"ל מופעל ע"י מפעל מנועי בית שמש בפיקוח משרד העבודה. עתיד מספקת שירותי הוראה. על פי הידוע לנו, חרף פניה לגורם המפקח והמלצה לבטל את יום הלימודים בט' באב, לא התקבל לכך אישור מהגורמים המוסמכים. נפעל על פי הוראות הגורמים המפקחים, לשם הצלחת התלמידים ומתוך התחשבות מלאה ברגשותיהם".

מטעם מנועי בית שמש נמסר, "אין לנו מה להגיב בנושא". ומטעם 'מפתח' לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הכתבה.