אאא

ה"קראוון" בה"א הידיעה, היה בית הכנסת המפורסם במאה שערים ששימש את מרן הגרי"ש אלישיב לעת זקנותו, והוקם בסוף שנת תשס"ג ליד ביתו ברחוב חנן בירושלים.

המבנה שימש את מרן למשך שמונה שנים. הגרי"ש מסר בו אלפי שיעורים יומיים, והתפלל בו את התפילות. השטח והמבנה הזמני הושאל על ידי בעלי השטח לשימוש הרב. 

מיד לאחר פטירת הגרי"ש אלישיב, דרש בעלי הקרקע את השטח, אך נעתר לבקשות שלא להחריב מקום תורה עד לפתרון שיימצא. בבית המדרש התקיימו תפילות, שיעורים מפי בנו הגר"מ אלישיב, וכמה כוללים מתוכם הכולל של הנכד הרב אריה אלישיב. 

ח"כ יצחק פינדרוס שהיה ממקורביו של הגרי"ש אלישיב זצ"ל נפגש באחרונה עם ראש העיר ירושלים משה ליאון, על מנת למצוא פתרון עבור הקראוון, על מנת שמורשתו של הרב זצ"ל לא תימחק.

באחרונה נמצא פתרון כיצד גם לפנות את השטח וגם  לא להפסיק את קול התורה, בהחלטה שהתקבלה על ידי הבנים והחתנים של הגרי"ש זצ"ל, הוחלט להעתיק את התפילות והשיעורים לבית ברחוב חנן 10 בירושלים, שעדיין עומד על תילו ובתוכו כל ספריו וחפציו של הרב, יהפוך כעת לבית מדרש.

הקראוון הועתק הבוקר (שישי), ממאה שערים לשכונת רמת שלמה, וכהחלטת עיריית ירושלים ה"קראוון" יוכר כמבנה לשימור מורשת הרב זצ"ל.