אאא

עולם הישיבות פותח את זמן אלול: 'כיכר השבת' ממשיך בסיקור המקיף בעקותיהם של תלמידי הישיבות שחוזרים בימים אלו לזמן חריג במיוחד לאור משבר הקורונה.

בישיבת 'נתיבות חכמה' 'וולפסון', מהישיבות הגדולות בירושלים, יפתחו מחר (חמישי) את זמן אלול. הנהלת הישיבה התארגנה לקבלת מאות הבחורים בהיערכות חריגה שכללה הוצאה של מאות אלפי שקלים כדי לחלק את מתחם הישיבה לעשרות קפסולות וחדרים רבים על מנת לעמוד בדרישות הגבוהות של משרד הבריאות.

ל'כיכר השבת' הגיע פירוט ההנחיות המחמירות שנשלחו לתלמידי הישיבה:

בחורי הישיבה יעברו קודם כניסתם למתחם הישיבה בדיקת קורונה. על פי דרישה של משרד הבריאות יש להגיע לישיבה בתחבורה פרטית, כיוון שבתחבורה ציבורית יש סיכון מוגבר.

בחור ניגש לבדיקה לאחר שהפקיד בידי הנהלת הישיבה צ'ק ביטחון והצהרת בריאות. בחור שיגיע ללא צ'ק או הצהרת בריאות, לא ייכנס לקפסולה.

לאחר שבחור עובר את הבדיקה הוא עובר לחדר זמני בקריית נוער בסמוך למתחם הישיבה. הבחור ישהה במקום לצד בחור אחד נוסף למשך 24 שעות עד לקבלת התוצאה.

הבחורים התבקשו להכין תיק קטן שישמש אותם ב-24 שעות מאז הגעתם אל הישיבה - ובו תפילין, סידור, טלפון נייד וארוחות קלות.

הבחורים קיבלו הודעה כי עליהם להתקלח בבית, ומקלחות הישיבה, שהינם מקלחות ציבוריות, לא ייפתחו עד לשחרור התלמידים לקפסולות.

שלב קבלת התוצאות - תוצאות הבדיקה לא מגיעים לישיבה. הבדיקות יגיעו לכל בחור לבית שלו. יש מענה טלפוני ומקבלים שם את התשובות. אחרי שמקבלים את התשובה חייבים ליידע את הישיבה.

בחור שמקבל תשובה שלילית לא יוצא מהחדר עד שמקבל אור ירוק מהישיבה, על הבחור להמתין שחבר החדר יקבל תשובה שלילית.

במקרה של בחור שמקבל תשובה חיובית, או שקרתה תקלה והתוצאה שלו מתעכבת - יש אגפים מיוחדים שהקצו עבורם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הישיבה מחולקת ל-15 קפסולות של 50 בחורים. הישיבה קובעת לכל בחור לאיזו קפסולה הוא שייך. בהוראת הישיבה, אסור לעבור מקפסולה לקפסולה.

בחור שיעבור על התקנות, הישיבה תפדה את הצ'ק ותשלח את הבחור מהישיבה. מי שיעשה דין לעצמו יישלח מהישיבה.

לאחר קבלת תוצאה שלילית, ייכנסו הבחורים לקפסולה עד אחרי שבת הבאה. כעבור עשרה ימים יתאחדו כלל תלמידי הישיבה עד מוצאי יום הכיפורים.

הישיבה הודיעה כי בעשרה ימים הקרובים לא יהיו כלל כביסות בישיבה, כמו כן לא יאפשרו ביקורי הורים.