אאא

'מפקדת הקורונה' בפיקוד העורף, אירחה היום (שלישי) את שר הביטחון בני גנץ ופרויקטור הקורונה פרופסור רוני גמזו, ואלו האיצו, בפניה ישירה לאזרחים, ללכת ולערוך בדיקות קורונה.

"מה שאתם רואים כאן", הסביר גמזו, "זה את המאמץ לקטיעת שרשרת ההדבקה. לפעמים האזרחים שואלים: 'אז מה עושים? איך מקטינים את התחלואה?'. קטיעת השרשרת, זאת הדרך להקטין את התחלואה".

לדבריו, "החקירות כאן עוזרות לנו לאתר את האנשים, לאתר מגעים, לשלוח לדגימות, לבצע עוד  חקירות, לבודד; כך קוטעים  את השרשרת".

"אני מבקש", המשיך הפרויקטור: "לכו להיבדק, תשתפו פעולה עם החקירה, תגלו רמה גבוהה של חשד ואל תזלזלו. הדרך היחידה לקטוע שרשראות, זה בשיתוף פעולה של התושבים ושל הרשויות המקומיות".

גמזו הסביר, כי "כל תושב שיעשה את זה, יהפוך את הרשות שלו לירוקה, במקום לאדומה או כתומה. זו הדרך. צה"ל כאן במלוא הכוח, וכל הכבוד לשר הביטחון ולאנשים שנמצאים כאן, לפיקוד העורף, לעוצמה של צה"ל כאן. רק כך אנחנו יכולים לנצח את הקורונה".

השר גנץ אמר בביקור: "עלינו עוד כיתה היום במאבק בקורונה. אני שמח שמערכת החינוך נפתחה ברובה, לאחר היערכות רחבה. נאלצנו גם לקבל החלטות קשות לגבי חלק מהרשויות ואני מקווה שבמהרה אפשר יהיה להחזיר אותן לשגרת לימודים רגילה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"רק בעבודה קשה, ביחד עם כל הרשויות, ביחד עם פרופ' גמזו ובתיאום עם משרד הבריאות ויתר משרדי הממשלה נצליח לקטוע את שרשרת ההדבקה ולתמוך באוכלוסייה מול האתגרים שעוד נכונו לנו. אני מבקש להודות לחיילי וקציני פיקוד העורף, על העבודה הקשה והחשובה, ולפרופ' גמזו אני מבקש לומר: יש לך את כל הגיבוי להמשיך. ביחד נביא תוצאה למדינת ישראל", סיכם שר הביטחון.

יצוין, כי נכון להיום משרתים במפקדה 2,100 קצינים, חיילים ואזרחים. לצורך מאמץ החקירות האפידמיולוגיות, שיחלו היום, גויסו יותר מ-300 חיילי סדיר ומילואים המשרתים במטה פיקוד העורף, אליהם צורפו כ-700 חוקרים נוספים ממערכים שונים. בשבועות הקרובים, יגויסו מאות חוקרים נוספים ברשויות המקומיות, שיהיו תחת הנחיית המפקדה.

מאז הקמת המפקדה נקלטו כ-25,000 חולים במלוניות הקורונה וכ-16,000 דרושי בידוד נוספים, שונעו קרוב ל-100,000 בדיקות למעבדות, והוקמו 13 מתחמי בדיקות נייחים. מערך הדיגום ביצע עד כה 4,500 בדיקות בבתיהם של אנשים שלא יכלו להגיע להיבדק.

כמו כן, המפקדה מפעילה עשרות נציגויות בערים השונות, ותגברה את ההסברה בשפות השונות ובאמצעים שונים המותאמים לצרכי האוכלוסייה, לרבות תגבור מוקדי 106 בערים אדומות וכתומות.

צפו בווידאו