אאא

עצרת השבעה להירצחו של הקדוש הרב שי אוחיון הי"ד, שנדקר על ידי מחבל בעיר פתח תקווה, נערכה הערב (שלישי) בראשות הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף ובהשתתפות רב השכונה רבי ששון כהן, ראש הכולל של המנוח רבי יאיר אלמשעלי, וראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג.

לפני שעלה לשאת דברים, שוחח הראש"ל במשך דקות ארוכות עם ילדיו של הרב אוחיון, ניחם וחיזק אותם ודיבר אל ליבם בפרטיות, וכן הזמין אותם לעלות אליו ללשכתו ולקבל את ספריו.

הראש"ל נשא דברים בעצרת לזכר הקדוש, ואמר בין היתר: "בזכות הנפטר הזה כולנו מתעוררים, מתחזקים ומקבלים על עצמנו קבלות לקראת השנה החדשה, כל אחד מקבל על עצמו עוד תורה ועוד תורה ועוד תורה".

בהמשך דבריו אמר הראשון לציון: "הזמנתי את הבנים היתומים, אחרי שיגמרו את השבעה, שיעלו לירושלים אצלי, ואני אתן להם מתנה כמה ספרים, כי שמעתי שאבא שלהם המנוח, היה דבק מאוד בתורה של מרן האבא זצ"ל, היה בקיא בהלכות שלו".

הרב פנה לאברכים ובני התורה שנכחו במקום ואמר להם: "ואתם אברכים תשמרו עליהם, תפקחו עליהם, תשלחו אותם לישיבות שיהיו תלמידי חכמים, וזכותו של המנוח תגן על כולנו, ונזכה לתחיית המתים ולגאולה שלמה. תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה. תזכו לשנים רבות נעימות וטובות".

 ההספד של ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג (צילום: עיריית פתח תקווה)

בהספד שנשא ראש העיר, הוא ציין כי הגיע מטקס לזכרם של יהודים צעירים, גם הם מפתח תקווה, שנרצחו לפני 8 שנים בפיגוע שביצע מחבל ב'בורגס'. "הם, כמו שי אוחיון, נהרגו רק בשל היותם יהודים. בכל הדורות עומדים עלינו לכלותנו, לפעמים אלה אימפריות גדולות ולפעמים זה מפגעים בודדים, אבל תמיד יש את כוח הרוע שמחפש לפגוע ביהודים".

ראש העיר אמר כי אמנם לא הכיר באופן אישי את הרב אוחיון הי"ד, "אבל כשבאתי עם השר לביטחון-פנים לנחם את המשפחה, זכיתי להכיר את התפוחים והיה קל להבין מי היה העץ שלהם, אביהם הי"ד. ראיתי ושמעתי את ילדיו איך הם מדברים בכזו אמונה, ראיתי כמה חוזקה ועוצמה יש בהם, בילדים רכים וקטנים כל כך, ומצד שני כמה הם חכמים ומלאי דעת ואמונה חזקה, כשהם דיברו על המשיח שיבוא בקרוב והם יוכלו שוב לפגוש את אבא.

"שמעתי מה הם סיפרו עליו, על שקידתו העצומה בתורה, ועל הרבצת התורה שלו לאחרים, תוך שהוא לא חוסך מילדיו וממשפחתו דבר, כשגם בשעות הלילה היה עובד לפרנסתו כדי להשלים להם את צרכיהם, וכשגם אחר כך לא וויתר על לימוד התורה בכולל בכפר סבא. כששומעים את כל זה, מבינים כמה טהור וטוב היה הרב שי הי"ד".

ראש העיר הוסיף להספיד ואמר כי למרות כל פעליו, היה שי איש צנוע מאוד ובעל ענווה מופלאה. "שי היה יהודי לסמל ומופת, ודמות לחיקוי, ולצערנו יהודי שכזה נרצח לא רחוק מכאן ע"י רוע טהור שצריך למגר מהעולם. אנחנו לא עושים חשבונות שמים וכיהודים מאמינים בני מאמינים, אנחנו יודעים שבמקרה טראגי קשה שכזה עלינו לצאת מחוזקים יותר באמונה ובערכי היהדות, בגאווה שלנו בהיותנו יהודים, בתורה הקדושה ששייכת לנו, בארץ שלנו ובכל מה שמסמל את העם היהודי. אנחנו חייבים את זה לא רק למען עצמנו כדי שנוכל להתקיים כאן, אלא גם למען הדורות שעברו – כל אותם צדיקים וגיבורים בתולדות עם ישראל שהקריבו את חייהם. אנחנו חייבם את זה לשרשרת הדורות, כדי שעם ישראל ימשיך להתקיים כיהודים, כאן בארץ הקודש".

 (צילום: עיריית פתח תקווה)
 (צילום: עיריית פתח תקווה)
 (צילום: עיריית פתח תקווה)