אאא

הקבינט אישר היום (רביעי) כי יותר לא ישחררו גופות של מחבלים. במקביל, שר הביטחון בני גנץ, חתם על 4 צווי תפיסה והגבלה ביחס לכספים ורכוש של חמאס בעזה ובעולם, וזאת בהיקף מצטבר של מיליוני שקלים.

זאת כחלק מהמערכה הכלכלית נגד פעילי טרור אותה מתכלל המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון (מט"ל) ביחד עם שב"כ, אמ"ן, משרד החוץ וגורמים נוספים.

ברצועת עזה: השר חתם על צו תפיסה בהיקף של 900,000 דולר ביחס לחברת חלפנות והעברת הכספים "אסאמה אלבשיתי" והעומד בראשה, בגין פעילותה עבור החמאס.

בזירה הבינלאומית: השר חתם על צו להגבלת העברה של רכוש וכספים לראמי עבדו וחאלד טורעני המשמשים כחברי הנהלת ארגון אייפלסטיין, אשר פועל בבריטניה, משתייך לחמאס והוכרז בישראל. השר חתם על צו דומה נגד מחמוד אל חנפי המשמש כמנכ"ל המוסד הפלסטיני לזכויות אדם, אשר פועל בלבנון, משתייך לחמאס והוכרז בישראל.

צווי התפיסה וההגבלה מפורסמים באתר המט"ל, מתורגמים לאנגלית ולערבית ומופצים במעגל רחב למערכת הפיננסית הממוסדת בארץ ובעולם, דבר שאמור להטיל מגבלות נוספות על אותם ארגונים, מוסדות ואנשים.

שר הביטחון גנץ אמר: "נמשיך לפעול מול הטרור בכל אופן שבו הוא פועל ובכל מקום. מערכת הביטחון, באמצעות המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון, תרדוף אחר ארגוני הטרור בארץ ובעולם, ותדאג לקטוע את שרשרת ההפצה של כספי הטרור".

בנוסף, גנץ בירך על החלטת הקבינט לאשר את דרישתו שלא להחזיר גופות מחבלים, גם אם אינם משוייכים לחמאס.

"מאז כניסתי למשרד הביטחון, הוריתי לייצר חבילת הרתעה נרחבת, שבמסגרתה הנחיתי שלא לשחרר גופות מחבלים, להכריז ולחלט כספים של ארגוני טרור ולהעצים את התקיפות והתגובות לכל הפרה של השקט, בכל אחת מהגזרות".

הוא הוסיף כי "אי החזרת גופות מחבלים היא חלק מהמחויבות שלנו לשמור על ביטחון אזרחי ישראל, וכמובן להשיב את הבנים הביתה. אני מציע לאויבנו- שיבינו ויפנימו היטב את המסר".