אאא

קבינט הקורונה צפוי לאשר בצהריים (ראשון) את בקשת פרויקטור הקורונה, פרוספור רוני גמזו, להטיל סגר כללי על תשע ערים אדומות.

באם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, ברשימת הערים מופיעות הערים החרדיות: בני ברק, ביתר עילית, אלעד, עמנואל ושכונות בעיר בית שמש.

בנוסף, יבקש גמזו להטיל סגר לילי על עוד כ-20 יישובים חרדים וערבים, יישובים עם תחלואה גבוהה אך לא ברמה גבוהה כמו הערים האדומות.

 חרדים אל תכנעו, צאו להפגין נגד הסגרים

השרים החרדים, אריה דרעי ויעקב ליצמן, החברים בקבינט הקורונה, צפויים להתנגד להצעת גמזו. דרעי נימק את ההצבעה נגד בישיבת הקבינט בסוף השבוע וטען כי כלל המומחים טוענים שסגר מקומי, במצב הנוכחי, לא יעל וכי זה רק דוחה את ההחלטה להטיל סגר כללי.

ראש העיר ביתר עילי,ת מאיר רובינשטיין, השתתף היום בשימוע עם האלוף במיל רוני נומה, ותקף בחריפות את ההחלטה הצפויה על סגר: "סגר לא מוכיח את עצמו. זו התעללות ברבבות משפחות חרדיות. הסגר רק מגביר את התחלואה ולא מפחית אותה. הציבור החרדי יבוא חשבון עם מי שיחתום על צו הסגר".

בשבוע שעבר נימק גמזו את החלטתו להמליץ על סגר ואמר: "חלק מהעלייה קשורה בהתפרצות בישיבות, אבל חלק גדול עדיין בתוך היישובים של המגזר החרדי. אנחנו זקוקים לעזרה של כולם כדי להוריד את התחלואה; חייבים לעשות הכל כדי לעזור לחברה החרדית להקטין את התחלואה.

"בקבוצת הערים האדומות עם התחלואה הגדולה, ננהיג עוצר לילי וסגירת מערכת החינוך. זה צעדים לא פשוטים לכל עיר, לכל תושב וגם לי. אבל כשאנחנו רואים התפרצות גדולה מאוד וחוסר שליטה במצב התחלואה, אין ברירה".

"ערים אדומות זה לא אות קין", ניסה גמזו לשכנע, "אלה מקומות בהם אנחנו רוצים להגביר מעורבות, כדי לעזור להם לצאת ממעגל התחלואה".