אאא

‏זהו סיפור על מפקד משטרה שהחליט לעשות קריירה על גבה של קהילה קטנה:

הויז'ניצים שזכו להכרה נרחבת בהקפדתה על הוראות משרד הבריאות מתחילת המגפה הפכה שעיר לעזאזל של אזלת ידה וכזביה של משטרת חיפה. הקהילה השקטה שלא ידעה מימיה רישום פלילי, אלימות ופשיעה הפכה לטרף קל, משולל יסוד ושרירותי.

אז ככה: המקומות בבית הכנסת פוזרו בשמונה מתחמים, שחולקו לקפסולות שמנו את סך האנשים המותר.

אבל בצוהרי החג הגיחו ניידות בעת היציאה מתפילת שחרית.

זה לא מנע מהמפקד להתפאר כי "פיזר" את התפילה, הם סיימו להתפלל ויצאו הביתה, אתה יודע למה? כי גם דתיים לא אמורים להיות בבית הכנסת לנצח.

30 דק' לאחר מכן שבנו לתפילה, ניידת עמדה שם כשנכנסנו - עם מסכות ושמירה על מרחק כמובן.

ואני שואל את המפקד שהגדיר את המקום בהתנשאות כ'מדגרת קורונה' מדוע לא פינית לאלתר את המדגרה? מדוע השוטרים שראו אותנו חוזרים לא עשו דבר? בבוקר כבר צפיתם מגשר רופין, מדוע המתנת? חיכית לסצנה טובה?

בערב הגיע לשיא הגסות ובהובלתו הביא בעצם היום הקדוש צלמי טלויזיה לתוך תוכה של שכונת שומרי המצוות. ממש צלם בהיכל. לא לפני שעצרו ברחוב סמוך וערכו תדריך תסריט מדויק. איך הוא יכנס בראש ויצא בדרמה מהרכב, ואז יחזור ויכריז בדממה מקסימלית כי "אתם מבקשים להתפזר". והוא ידע שלא ישמעו אותו.

ביום השני של החג הם בכלל לא הגיעו, אם המצב היה כל כך קשה, ייתכן שמשטרת ישראל הפקירו אותנו הדוסים בתוך מדגרה?

אגב, בתקשורת דווח שהושאר דו"ח לעובד בית הכנסת. אבל מה שבאמת קרה זה שהודבק לדלת בית הכנסת זימון לחקירה עבור הגבאי בן ה-70 שהציג להם את ההיצמדות המחמירה להנחיות.

אפילו דו"ח לא היה, אז כנראה שלא בשביל זה הוא בא המפקד.

הוא בא בשביל תפאורה לתקשורת, כי בשביל זה יש לנו משטרה. הוא בשביל חשיפה, כי הוא לא מכיר מספיק את ההיסטוריה של קצינים שרדפו אחר חשיפה. אבל הוא בעיקר זרק לפח האשפה את המקום היחיד שהצליח לשמר את המרקם העדין של יחסי חרדים - משטרה.