אאא

מיטתו של כ"ק האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל שנפטר הלילה (שני) כחודשיים לאחר שנדבק בנגיף ה'קורונה', יצאה הבוקר מבית החולים 'לניאדו' בנתניה, בדרכה לטהרה בבית העלמים חולון.

כ"ק האדמו"ר מצאנז ליווה את הרבי מפיטסבורג זצ"ל בנתניה, שעה שהועבר על ידי מתנדבי זק"א תל אביב לטהרה.

מסע הלוויה יצא בשעה 13:00 מבית מדרש 'פיטסבורג' ברובע ג' באשדוד בדרכה לחלקת פיטסבורג, בבית העלמין באשדוד.

כ''ק האדמו''ר מפיטסבורג זצוק''ל (צילום: יוסי לוי)
כ"ק האדמו"ר מפיטסבורג זצוק"ל (צילום: יוסי לוי)
הגדלה

בהודעה מטעם חצר פיטסבורג נמסר כי "היות והלוויה תתקיים במתכונת הוראות הבריאות, נשים אינן משתתפות כלל", עוד נמסר כי מסע הלוויה יעבור בערך בשעה 2 ברחוב חנה סנש וכיכר יש חסד, הפלמ"ח כיכר אלתא, שמעון בן שטח, רובע ז' לכיוון בית העלמין.

המשטרה נערכת גם היא בכוחות גדולים לקראת מסע הלוויה וקוראת למשתתפים, "להישמע להוראות השוטרים, לשמור על הסדר הציבורי וכן להקפיד על קיום הנחיות משרד הבריאות לעניין נגיף הקורונה במלואן - עטיית מסכות כל העת, איסור התקהלויות ושמירה על מרחק שני מטרים איש מרעהו".

החל מהשעה 12:00 ועד תום הלוויה, ייסגר לתנועת כלי רכב רחוב משה סנה באשדוד. בנוסף יוצבו חסימות בכניסות לאשדוד מכביש 4 וכביש 41 וציבור משתמשי הדרך ייבדק עפ"י תקנות התקש"ח.

האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל, רבי מרדכי יששכר בער לייפער זצ"ל, הקפיד עד מאוד על כללי הזהירות מפני הנגיף המסוכן, והיה ממתפלל בביתו, בחדר קטן, כאשר בחצר הבניין התאספו מניין מתפללים והרבי היה מצטרף דרך החלון.

באחת הפעמים כאשר יצא האדמו"ר לבית הכנסת, שהו כנראה במקום שני חסידים חולים, שהדביקו את האדמו"ר. מיד, הוא נכנס לבידוד, אך מצבו הידרדר ולפני כחודשיים הוא אושפז בבית החולים 'לניאדו', ורבים נשאו תפילה לרפואתו.

זמן לא רב לאחר מכן החלה הידרדרות משמעותית במצבו של האדמו"ר, והרופאים נאלצו להרדימו ולהנשימו, ומאז חלו עליות וירידות במצבו הרפואי, כאשר מכל עבר נישאות תחינות לישועתו, עד שהלילה השיב את נשמתו ליוצרה.

 (צילום: זק"א תל אביב)
 (צילום: זק"א תל אביב)
 (צילום: זק"א תל אביב)