אאא

לאחר שהתחלואה בערים ביתר עילית ומודיעין עילית ירדה, והערים נצבעו בצבע 'כתום' ברמוז של פרויקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו, ועדת שרים לענייני אזורים מוגבלים צפויה להתכנס הבוקר (שלישי) ולאשר את בקשתו של גמזו להסיר את הסגר מהערים.

העירים שנותרו אדומות ויישארו בסגר לפחות עד למחר, יום רביעי, הן בני ברק, אלעד ושכונות בירושלים שעדיין צבועות בצבע ה'אדום' ברמזור גמזו.

אמש  אישרה ועדת השרים את ביטול ההכרזה על היישוב רכסים כ"אזור מוגבל", נוכח השיפור בנתוני התחלואה. ההחלטה תכנס לתוקפה הלילה לאחר פרסומה ברשומות.

דן כהן, ראש מועצת רכסים אמר: "בשם השם נעשה ונצליח, בזכות המאמץ שלכם לשמירה על הכללים וההנחיות, הצלחנו לרדת מעיר אדומה, ועוד אני רוצה לבשר לכם שההגדרה שלנו כעיר אדומה הוסר, מרגע זה יוסר הסגר המחמיר ויחולו על הישוב ההגבלות כמו בשאר הארץ. אני קורא לכם להמשיך לשמור על ההנחיות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ב'מגן ישראל' אמרו אתמול: "על פי הקריטריונים שהובילו לסגר וכתר באותן ערים, ניתן לאפשר הקלות נדרשות, למרות שיש חשש מתחלואה חבויה שנמדדת על פי שיעור בדיקות חיוביות וכמות הבדיקות.

"דווקא בשל זה יש חשיבות עליונה להמשיך להקפיד על ההנחיות וההגבלות ובעיקר למנוע פתיחת מערכת החינוך ללא אישור, ולהמשיך להיבדק" אמרו ב'מגן ישראל'.

"כידוע, הגיל הצעיר מהווה גורם מרכזי בהפצת המחלה לגיל המבוגר ולתחלואה קשה. אי הקפדה בכל עיר תגרור לממדי תחלואה שיחזירו אותם לאדום".