אאא

הנתונים היבשים מראים על ירידה משמעותית בתחלואה במגזר החרדי בימים האחרונים, כך עולה מדו"ח משרד הבריאות ומנתונים שפרסם אמש העיתונאי יאיר שרקי מחדשות 12. 

מספר הבדיקות לנפש במגזר החרדי הוא הגבוה בישראל, מה שמלמד כי הטענות לפיהן החרדים נבדקים פחות כדי "לצבוע בירוק" את הערים אינן נכונות בלשון המעטה. גם שיעור החיוביים ממשיך לרדת באופן משמעותי מה שמלמד כי אכן התחלואה בירידה.

שרקי טוען כי מקדם ההדבקה, כלומר, כמה אנשים מדביק כל חולה במגזר החרדי ירד אף הוא והוא הנמוך בישראל 0.6 לעומת 0.7 בחברה החילונית ו1.0 בחברה הערבית, זאת למרות הצפיפות בה חיה החברה החרדית, מה שמלמד כי למרות הביקורת הרבה וההסתה, רוב החברה החרדית שומרת על ההנחיות ונשמרת מהקורונה.

ישנה גם ירידה במספר החולים הקשים והנפטרים בציבור החרדי, מה שמלמד כי הטענות לפיהן ישנה תחלואה נסתרת בציבור החרדי אינה נכונה, שכן מספר החולים והנפטרים היה אמור להמשיך ולהיות גבוה במידה ואכן אחוז התחלואה נשאר אותו הדבר.

על פי הנתונים שנלקחו על פי דו"ח משרד הבריאות, נכון ללפני שלושה ימים, ונבדקו על ידינו שבועיים אחורה:

בבני ברק נבדקו בשבועיים האחרונים 13,171 בני אדם, 6.1% מתושבי העיר, מתוכם נמצאו 1,135 חולים, 8.6% חיוביים.

7,746 בדיקות נערכו בשבועיים האחרונים בעיר מודיעין עילית, כ-10% מתושבי העיר מתוכם נמצאו 550 חולים 7.1% מתוצאות הבדיקה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

באלעד נבדקו בשבועיים האחרונים 2,231 בני אדם, 4.5% מתושבי העיר, מתוכם נמצאו 212 חולים, 9.5 אחוז חיוביים.

בביתר עילית נבדקו בשבועיים האחרונים 2,620 בדיקות, 4.08% מתושבי העיר, מתוכם נמצאו 303 חולים, 11.5% חיוביים.

לשם ההשוואה, בתל אביב נבדקו בשבועיים האחרונים,19,828 בני אדם, כ-3.5% בלבד מתושבי העיר, מתוכם נמצאו 453 חולים. 2.28% חיוביים מתוך תוצאות הבדיקה.

זה כבר כמעט שבועיים לפתיחת תלמודי התורה בניגוד להנחיות, וכעת יש לקוות כי לא נראה לפתע עלייה חוזרת במספר הנדבקים וכי הגל הזה כבר מאחורינו.