אאא

עיריית פתח תקווה בשיתוף המועצה הדתית החלה ברכישה והתקנה של מערכת טיהור חדשנית של מקוואות, כדי לתת מענה למניעה של הידבקות בנגיף הקורונה בטבילה במקווה.

מנתונים שהגיעו לידי המועצה הדתית על פעילות המקוואות בחודשים האחרונים מאז פרוץ משבר הקורונה, נחשפה תופעה חמורה של ירידה דרסטית ומתמשכת במספר הטובלים במקוואות הטהרה. מבדיקת הדברים עלה כי קיים חשש של ממש בקרב ציבור הטובלים - מהידבקות בנגיף הקורונה במהלך הטבילה במימי המקווה.

הנתונים הוצגו בפני ראש העיר רמי גרינברג בישיבת התייעצות מיוחדת שיזמו ראשי המועצה הדתית עופר אברהם ופלטיאל אייזנטל. בישיבה אמר ראש העיר כי אם אכן ישנה מגמה כזו היא גובלת באיסורים חמורים ובנזק לציבור הטובלים שזקוק לפתרון משמעותי, ולכן על העירייה והמועצה הדתית לפתור את הנושא במהירות וביעילות, ולפעול לשם כך גם בדרכים מגוונות ויצירתיות.

לאחר פעילות לשכת ראש העיר והמועצה הדתית, נמצא הפתרון: מקווה-טק. מדובר במערכת חדשנית שפותחה לאחרונה על מנת להבטיח ניקיון יסודי וטיהור של מי המקווה מחיידקים נגיפים ובקטריות, ומבדיקה שנעשתה על ידי החברה, ושקיבלה על כך גם את אישור משרד הבריאות, המערכת מסלקת מהמים ביסודיות גם את נגיף הקורונה.

ראש העיר רמי גרינברג: "מקוואות הטהרה הן צורך חיוני מובהק עבור כל המגזרים בעם ישראל. מיד כשהוצגו בפניי הנתונים הנחתי את כלל הגורמים למצוא פתרון ראוי ורציני לחשש מפני הידבקות בקורונה כתוצאה מטבילה במקווה".

"כשעלתה האפשרות להתקנת מערכות הטיהור של מקווה-טק, מלבד המלצות הגורמים הבריאותיים וכשרות המערכות שנוכחתי בגיבוי ההלכתי שהעניקו לכך פוסקי ההלכה החשובים, ישבתי בעצמי לקרוא ולחקור אחר יעילות המערכת, ונוכחתי לראות כי לדעת המומחים אכן מדובר בפתרון אמתי לבעיה שנוצרה עם פרוץ משבר הקורונה, על כן הנחיתי על רכישה והתקנה מהירה של המערכות במקוואות הרלוונטיים בעיר".