אאא

העיתון ניו יורק טיימס חושף: ישראל חיסלה את מספר 2 בארגון הטרור העולמי אל קאעידה, בפעולה רבת סיכונים בתוככי טהרן בירת איראן.

על פי הדיווח, שנסמך על ארבעה מקורות מודיעיניים בכירים בארה"ב, סוכנים ישראליים רכובים על אופנוע, ירו למוות ב-7 לאוגוסט האחרון בבכיר אל קאעידה עבדאללה אחמד עבדאללה.

בפעולה הדרמטית, שישראל ביצעה לבקשת ארצות הברית, מצאו את מותם גם בתו של הטרוריסט, שהיא אלמנתו של חמזה בן לאדן, בנו של אוסאמה מנהיג הארגון לשעבר.

 זירת החיסול של בן לאדן. ארכיון

עוד דווח, כי המחבל שחוסל, הידוע גם בכינויו אבו מוחמד אל-מסרי, היה תחת מעקב מדוקדק של גופי המודיעין האמריקניים לאורך שנים ארוכות, מאז תכנן את הפיגועים בשגרירויות ארצות הברית בטנזניה ובקניה בשנת 1998.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ההתנקשות בחייו בוצעה בדיוק ביום השנה לחלק מהפיגועים הגדולים הללו, בהם נרצחו 223 בני אדם ונפצעו כ4,000 - בהם שגרירת ארה"ב בטנזניה.

גם לישראל היה איתו חשבון ארוך, בשל מתקפת הטרור בשנת 2002 על בית המלון פרדייז בקניה, בה נרצחו שלושה ישראלים ו-13 קנייתים, כמו גם בשל כוונתו לחטוף מטוס ישראלי.

יצוין, כי אל-קאעידה לא פרסם הודעה המאשרת את חיסולו של אל-מסרי, ואיראן מצידה הוציאה היום הודעת הכחשה מוחלטת לדיווח הדרמטי של הניו יורק טיימס.