אאא

"אחוזי הנשירה גבוהים מאוד, הנושא החינוכי אמור להיות קודם לכל דבר ובטח במדינה יהודית", כך התבטא הלילה (שלישי)  יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בישיבת הקבינט שאישרה את פתיחת מוסדות החינוך.

באשר למצב התחלואה התבטא דרעי כי: "הממוצע השבועי מראה כי אנחנו בעלייה במספר המאומתים. הסיבה היחידה שאנחנו בעלייה זה אך ורק בגלל הגידול במספר הבדיקות, ככל שנגדיל את מספר הבדיקות נראה עלייה קלה בחולים וזה לגיטמי".

"אנחנו לא גדלים במספר החיוביים החדשים. הממוצע השבועי זה שאנחנו בירידת חולים", הוסיף שר הפנים..

לדבריו: "כואב לי המצב בפריפריה ועל השכבות החלשות ששם אין מספיק בתים תומכים ומשאבים שיהוו עזר למחוץ כותלי בית הספר אין את הגורמים המקצועיים שבתים מבוססים יכולים לקחת. אין להם אפשרות לחונכים ומורים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

דרעי סיפר לחברי הקבינט: "אני משוחח עם ראשי הרשויות, אחוזי הנשירה גבוהים מאוד. לי אין ספק כי הנושא החינוכי אמור להיות קודם לכל דבר ובטח במדינה יהודית".

"ברור שחייב איזונים וחייב כלכלה", הדגיש אריה דרעי: "אולם מערכת החינוך הכי קל לסגור אותה. אנחנו כשליחי ציבור ואני מרגיש מחויב מאוד לשכבות החלשות ולאוכלוסיות הללו, אנחנו נמצאים בבעיה עמוקה שעוד לא ידוע הנזקים שלה".

דרעי פנה לשרים: "פה אין קואליציה ואין אופוזיציה, אנחנו לא יכולים לברוח מהנושא הזה שהוא בגדר פיקוח נפש. יש חוסרים גדולים של אי למידה. הסיכון לנפש ולדור הזה גדול יותר מהסיכון של הקורונה בעת הזאת שהוא תחת שליטה".