אאא

לאחר שמשרד ההגנה האיראני הודיע כי יש לו "קצה חוט" על המעורבים בחיסול מדען הגרעין האיראני, מוחסן פחריזאדה, "אבי הפצצה האיראנית", פורסמו תמונות של ארבעה גברים שחשודים כמעורבים בחיסול.

תמונות הארבעה הופצו בדיווחים לא רשמיים באיראן, כאשר אף גורם רשמי לא לקח אחריות על הדיווחים, שטענו כי כוחות הביטחון העבירו את תמונות הארבעה לכל בתי המלון כדי לבדוק אם הם התארחו בהם.

 ארבעת "החשודים" (מתוך טוויטר)

בנתיים, ירדן, והידידה החדשה של ישראל, איחוד האמירויות, גינו את חיסול המדען הבכיר וקראו להפגין איפוק ולמנוע הסלמה. באיחוד האמירויות גינו את "פשע החיסול" וקראו להימנע מ"חוסר יציבות". גם עומאן ועיראק גינו את הפעולה.

בתוך כך, ג'ארד קושנר, שליחו המיוחד של נשיא ארצות הברית היוצא, דולנד טראמפ, יגיע לסעודיה, לפגישה עם יורש העצר מוחמד בן סלמאן, וזאת על רקע החשש מנקמה איראנית. משם ימשיך קושנר לקטאר.

אמשף פרסמו האיראנים פרטים חדשים ודרמטיים על החיסול. בסוכנות הידיעות "פארס" דיווחו כי ההתנקשות בוצעה על ידי נשק אוטומטי שהופעל מרחוק ולא באמצעות חוליית מתנקשים כפי שדווח עד כה גם בכלי התקשורת באיראן האבלה.

על פי סוכנות הידיעות, פחריזאדה ואשתו היו בדרכם לחופשת סוף שבוע בביתם בפרבר הסמוך לטהראן, ועשו את דרכם למקום בשיירה שכללה שלושה כלי רכב של מאבטחים. ברגע מסוים, מעט לאחר שכלי הרכב שהוביל את השיירה עזב אותה כדי לבצע בידוק מקדים בביתו של פחריזאדה, נפתחה אש תופת לעבר רכבו - שנאלץ לעצור.

פחריזאדה, שיצא מהרכב מאחר והיה סבור כי יש בעיה במנוע או שאירעה התנגשות עם עצם כלשהו בעצם כלשהו, ספג מיד אש מרכב 'ניסאן' שהיה במרחק 150 מטרים ממנו. האש, כך העלתה החקירה לפי הדיווח, נורתה ממכונת ירייה שהיתה מורכבת על רכב הניסאן והופעלה בשלט רחוק. שניות לאחר שפחריזאדה נפצע מירי של 3 כדורים, כולל בעמוד השדרה, רכב הניסאן עם מכונת היריה השמיד את עצמו בפיצוץ עז.

פעולת ההתנקשות נמשכה כשלוש דקות בלבד, לפי סכנות 'פארס', הירי והפיצוץ כולם בוצעו בשלט רחוק ולא היו מעורבים בפעולה מתנקשים כלשהם.