אאא

ישיבת חברון, שהתחילה את 'זמן חורף' עם מתווה קפסולות מחמיר, כאשר עד עתה בחסדי שמיים לא התגלו נדבקים מקרב תלמידי הישיבה, גילתה הבוקר (שני) כי שני בחורים מוועד חמישי נשאים של הנגיף.

ישיבת חברון נחשבה לישיבה הבטוחה ביותר - מפני הנגיף, וזאת בשל שמירה קפדנית מצד צוות הישיבה, לבל ייכנסו או יצאו בחורים משטח הישיבה.

הבריחה מ'חברון', הבוקר
הבריחה מ'חברון', הבוקר
הגדלה
הבריחה מ'חברון', הבוקר
הבריחה מ'חברון', הבוקר

ככל הנראה בשבוע האחרון, לקראת חופשת חנוכה, החלה התרופפות במשמעת והיו בחורים שהצליחו לחמוק מהשמירה הקפדנית ולצאת משטח הישיבה.

היום, כפי שפורסם לראשונה ב'כיכר השבת', הבחורים היו אמורים לצאת לחופשת חנוכה, אלא שברגע האחרון שני בחורים מ'וועד חמישי', התבררו כחולים בנגיף.

 החברונער'ס יצאו לקניות מאורגנות; תיעוד (צילום: שלומי ליבוביץ וחיים פריד)

לעת עתה, הנהלת הישיבה עצרה את יציאת הבחורים מהישיבה, עד לבירור מול הרשויות מה דינם של הבחורים האחרים. באשר למי שכבר הספיק לצאת, בהנהלת הישיבה הודיעו שזה על אחריותם.

אחד מהבחורים מספר ל'כיכר השבת' כי "מדובר כנראה בהדבקה של בחורים מישיבות שהצליחו להשתחל לישיבה בדרך לא דרך והם כנראה הדביקו את השני בחורים".

הבריחה מ'חברון', הבוקר
הבריחה מ'חברון', הבוקר
הגדלה

"ברגעים אלו ממש", מתאר הבחור, "ישנה בריחה המונית מהישיבה, כאשר המאבטחים לא מצליחים להשליט סדר, הבחורים שנשארו בישיבה, ייאלצו לחכות להוראות הרשויות וככל הנראה יישארו בבידוד".