אאא

בעקבות סגירת השמיים בישראל, הורים לילד קטן בן 3, נאלצו להפעיל מבצע מורכב, כדי להביא את בנם לקבורה בירושלים.

הסיפור מתחיל לפני קרוב לשנתיים, כאשר לילד חרדי מארצות הברית, אז התגלתה מחלת הסרטן, לפעוט בן כשנה וחצי.

כאשר התגלתה המחלה הנוראית, הוריו, הגיעו במיוחד לישראל, כדי לקבל את ברכתו של מרן הגר"ח קנייבסקי, כאשר נכנסו למעונו, ביקש מרן הגר"ח לראות את הילד. לאחר מאמצים כבירים, הפעוט הובא במיוחד למרן, והוא בירכו בבריאות.

בשבוע שעבר, לאחר עשרות טיפולים שלא צלחו,  הילד הלך לעולמו, בגיל שלוש וחצי, שנתיים, לאחר שהמחלה התגלתה בגופו.

להורים - היה בנפשם, לקבור את הילד בארץ ישראל, אך מה לעשות והממשלה החליטה לסגור את השמיים בדיוק בפטירת הילד.

כאן נכנס לתמונה סגן השר אורי מקלב. ולאחר התייעצות עם כל הגורמים הרלוונטים, הוחלט לקחת מטוס פרטי לכיוון ישראל עם גופת הילד.

אך מכיוון שהחוק אסר על כניסת מטוסים זרים לישראל, והממשלה קבעה שרק מטוס ישראלי, מחברה ישראלית וצוות ישראלי, ומס' רישוי ישראלי לטיסה יוכלו להיכנס - גם לאחר מאמצים, לא הצליחו להשיג אישור לכניסת המטוס הפרטי.

ההורים החליטו לנחות בירדן, ומשם לשכת סגן השר מקלב, יחד עם עוד גורמים חרדיים בכירים, החלו להפעיל לחצים כבירים, כדי לאשר את כניסת ההורים עם הגופה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מכיוון שאת המטוס לא היה כל אפשרות להנחית בישראל (ולו גם בשל מראית העין וההסתה נגד הציבור החרדי. ח"ב), מכיוון שכך, יצא איש חברא קדישא, לקראת ההורים לבירת ירדן - עמאן, ע"מ להסדיר את מה שנצרך, ולעזור להם להסתדר שם.

במקביל, עלתה אופציה בין כמה עסקנים חרדיים, לשלוח להם מטוס או מסוק מחיל האוויר, שיביא אותם בשל המקרה ההומניטרי המורכב.

סופו של דבר, לאחר מספר ימים של עוגמת נפש, הושג אישור בהליך מהיר לאשר למטוס פרטי אזרחי לצאת אל ההורים השבורים.

ההורים נכנסו לארץ קברו אותו, ואז רצו לצאת חזרה ושוב נתקלו בפרוצדורות ושאר קשיים, אך בדרך שלא ניתן לפרט יותר מדי, מטבע הדברים (כיוון שמעורבים בה גורמים מודיעיניים. ח"ב), תוך כמה שעות הם כבר היו בטיסה חזרה לעמאן, שם המתין להם המטוס חזרה לארה"ב.