אאא

בזמן שמקדם ההדבקה במדינת ישראל נמצא במגמת עליה, קבינט הקורונה אישר השבוע הקלות נוספות על המשק ומערכת החינוך. ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרועי פרייס, מתייחסת בריאיון מיוחד, באולפן 'כיכר השבת', לחשש מכניסת מוטציות חדשות שיהרסו את כל מבצע החיסונים.

פרייס התייחסה בריאיון לדיונים בממשלה, להשפעה של מערכת הבחירות על ההקלות, פתיחת מערכת החינוך, מסיבות פורים, החשש מסגר נוסף לקראת חג הפסח, העליה בתחלואה הקשה בקרב צעירים חרדים ומבצע החיסונים במגזר החרדי. צפו בריאיון המלא. 

במהלך דבריה התייחסה פרייס למבצע החיסונים במגזר החרדי לצד העליה בתחלואה  בקרב צעירים: "היינו מאד רוצים לראות הגברה בקצב ההתחסנות במגזר החרדי. אנחנו רואים שבקרב בני 50 ומעלה יש עדיין 20% שלא התחסנו, מול 5-6% בקרב בני 50 ומעלה במגזר הכללי, ועליהם אני חוששת מאד, ולכן אני קוראת לכולם ללכת ולהתחסן, כולל לאנשים הצעירים".

ד"ר אלרועי פרייס הוסיפה: "אנחנו עדים כעת לעליה בחולים הקשים במגזר החרדי בגילאי 17-39, כאשר בתחילת חודש דצמבר המספר הזה היה אפסי ממש, ובטח כשרואים מה שקורה עם נשים בהריון שנמצאים במצב קשה, ואשר רבים מהם משתייכים למגזר החרדי שלא התחסנו".

לדבריה: "כולנו מכירים את המקרה המצער של האישה שנפטרה כשהיא רק בת 32, כואב הלב כי זה מקרה שהיה ניתן היה למנוע אותו".

צפו בריאיון המלא