אאא

מעט לאחר השעה 04:00 לפנות בוקר, הוזעקו כוחות גדולים של כיבוי והצלה לרחוב אהבת ישראל בעיר חיפה, שם עלו באש לפחות חמש מכוניות. 60 מתושבי הבניין נפגעו באורח קל ופונו מהמבנה. המשטרה חוקרת חשד להצתה, על רקע פרעות תשפ"א.

מכוחות הכיבוי וההצלה נמסר הבוקר כי חוקר דליקות שהגיע למקום השריפה ברחוב אהבת ישראל שבחיפה קבע על פי מצלמות אבטחה בחניון, כי השריפה התחילה בעקבות הצתה.

עידו סורוקה, חובש בכיר במד"א שטיפל בנפגעים, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בחניית הבניין אש ועשן סמיך וכמה מכוניות שנשרפו, הייתה המולה ועשן רב. רוב הדיירים בהם ילדים רבים ירדו עצמאית ועל ידי הוריהם מהדירות כשעל פניהם פיח לאחר ששאפו עשן. חלק מהדיירים נזקקו לחילוץ. עשינו מיון בשטח וצוותים גדולים של מד"א טיפלו בנפגעים שקיבלו חמצן, ופינינו אותם לבתי החולים כשמצבם קל".

איש התקשורת דודי זילברשלג, המתגורר בעיר, כתב הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "הופקרנו לפורעים. חניון של שני בנייני מגורים המאוכלסים בלמעלה מ-350 ילדים הוצת בחיפה. בשעה 04:10 נחתה אצלנו בתנו הגדולה עם משפחתה על למעלה מעשרה נפשותיה שמילטו עצמם מהעשן שאפף את הבתים. לא נעים להתעורר למראה ילדים מפוייחים המתקשים לנשום, עוד פחות נעים לדעת שזה אפילו לא יטופל".

לדבריו: "חיפה משוועת למנהיגות אחראית, המרקם העדין של הדו קיום החיפאי נפרם. הפרעות בעיר אינן מאפיינות את ערביי העיר רובם המוחלט חפץ בדו קיום, מיעוטם מאופיין בזיקה לגורמים פליליים שיש להם גרעין קשה בעיר שמרסק חיים גם בקרב ערביי חיפה. לא נראה שמשטרת חיפה בשליטה".