אאא

בחודש האחרון הסתובבה שמועה במסדרונות הרבנות הראשית על מפעל שחיטה ענק באירופה שייבא לארץ בשר נבלות וטריפות עם כשרות "בד"צ מפורסם, השמועה עברה מהר מאוד בין יבואני הבשר, אך איש לא ידע לאמת או להכחיש את הסיפור.

הערב חושף 'כיכר השבת' את הסיפור המלא כפי שסיפר בקולו הראשון לציון ונשיא מועצת הרבנות הראשית, הגאון רבי יצחק יוסף, האחראי על מערך הכשרות בישראל. יודגש כי הראש"ל שלל את אישור השחיטה מהמפעל המדובר.

תמלול דבריו של הרב הראשי • בלעדי

"הנה לפני כמה שבועות גילינו מפעל של בשר של שחיטה, בא אליי שליח של הרבנות הראשית - אנחנו שולחים מפקח לכל המקומות ששוחטים בהמות, בפולין, הולנד, כל המקומות ששוחטים בהמות - הוא התקין מצלמה נסתרת, בלי שהבעלים שם לב. 

"בבוקר הוא פותח את המצלמה, הוא רואה שבשעה שלוש בלילה מגיע הבעלים, גויים, לקחו טריפה, נבלה, כל מיני בהמות לא כשרות, שמו את זה בתוך ארגזים עם הכשר של איזה בד"צ מסוים. הוא רואה ארגזים -  ארגזים, הוא מעביר את זה.

"בבוקר הוא קרא לבעלים, הוא (הבעלים. י-כ) ראה שנתפס בקלקלתו. פנו אליי. אמרתי: 'לפסול את כל הבשר של האדם הזה, הכל לפסול, יותר אין הכשר'. הסרתי את ההכשר מהמפעל הזה.

"אלו של הרבנות קצת פחדו, אמר לי אחד הרבנים 'אלו אנשים עם סכינים', אמרתי לו 'איפה 'ולא תגורו', אדם ששם בלילה כל מיני טרף.. פסלנו, המפעל נסגר. אין ברירה".