אאא

שרת הפנים, ח"כ איילת שקד, עדכנה את נהלי הכניסה ויציאה מישראל, החל מתחילת חודש יולי, אזרחי ישראל רשאים לטוס לכל מדינה ולחזור מכל מדינה, למעט המדינות השחורות אשר עבורן הוקמה ועדת חריגים. יציאה למדינות בעלות סיכון גבוה לתחלואה מקורונה - מדינות שחורות: הודו, רוסיה, מקסיקו, ברזיל, דרום אפריקה וארגנטינה, יתבצעו ע"י הגשת בקשה לוועדת חריגים.

במסגרת חוק הכניסה לישראל, עד לתאריך ה-01.7.21, החלטות לגבי כניסת זרים ייבחנו ע"פ מספר קריטריונים, כאשר הקריטריון המוביל הוא כי על הזר להיות מחוסן.

מי שאינו מחוסן מחויב בבידוד ל-10 או 14 יום בהתאם להנחיות משרד הבריאות. כניסת ילדים שאינם מחוסנים מותרת עד גיל 6 במידה וההורים עומדים בקריטריונים.

אין הגבלות יציאה מהארץ לזרים, אך כניסתם לא תתאפשר מהמדינות השחורות למעט מקרים חריגים: הורים של חתן/כלה ועובדים זרים שחוסנו בישראל ויצאו לחופשה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

החל מתאריך 01.7.21, זרים שאינם אזרחים ומחוסנים- יוכלו להיכנס ללא צורך באישור מראש. פרטים בנושא (רשימת המדינות וסוגי החיסונים) מגובשים בימים אלה על ידי משרד הבריאות.

כל הכללים חלים גם על המעברים היבשתיים הפעילים היום ועל מעבר ערבה שיפתח למעבר ישראלים ב- 04.7.2021.

שרת הפנים, ח"כ איילת שקד: "לאחר ששנה שעברה בילינו בסגרים ובבידודים, אנחנו נכנסים כעת בהתרגשות רבה לחופשת הקיץ. משפחות רבות יטוסו לבלות בחו"ל ובשובן יצטרכו לגלות אחריות ולפעול בהתאם להנחיות. ההתפרצויות האחרונות קרו בגלל חזרה לארץ של בני משפחה שטרם התחסנו ולא שמרו על בידוד. כדי לעבור את הקיץ בשלום ולחזור במהרה אל השגרה שכל כך חיכינו לה – שמירה על ההנחיות הינה דבר הכרחי. אני מבקשת מאזרחי ישראל – זה בידיים שלנו. אנא קיימו את הוראת הבידוד למי שאינו מחוסן כדי שנצליח לשמור על יכולת הכניסה והיציאה מהארץ".