אאא

לאחר הודעת לשכתו של בנט והרמיזות - מגיעה ההכחשה: בשגרירות איראן בקפריסין דחו היום (שני) את הטענה, כי הם קשורים לניסיון חיסול, שיוחס תחילה למיליארדר טדי שגיא.

מטעם השגרירות נמסר: "אנו דוחים בתוקף את ההאשמות והרמיזות הישראליות על מעורבות בניסיון ההתנקשות באיש העסקים טדי שגיא אלו טענות חסרות בסיס".

מוקדם יותר היום, יצאה הודעה מלשכת בנט, שם נאמר: "בניגוד לחלק מהפרסומים אמש בנוגע לאירוע בקפריסין, אבקש להבהיר, בשם גורמי הביטחון, כי מדובר באירוע טרור שכוון ע"י איראן כנגד אנשי עסקים ישראלים המתגוררים בקפריסין. אין מדובר באירוע פלילי, ואיש העסקים טדי שגיא לא היה היעד למתקפה".

גם שר הביטחון בני גנץ, התייחס לפרשה ואמר בכנסת: "אנחנו פועלים בכל הזירות ומול כל הכוונות", אמר גנץ בישיבת הסיעה של כחול לבן. "כפי שפורסם לאחרונה סוכלה עוד פעולה תוקפנית של איראן שכוונה נגד יעדים ישראלים בקפריסין. איראן ממשיכה להיות איום עולמי, אזורי וגם אתגר לישראל ואנחנו נמשיך לפעול בכדי להגן על אזרחינו וביטחון מדינת ישראל בכל מקום ומול כל איום".

כזכור בתחילה דווח באתרי החדשות כי שמו של המיליארדר הישראלי הוא טדי שגיא בן 48. אך שגיא דחה זאת ומטעמו הוסבר כי מדובר באירוע טרור איראני שסוכל, וכי היעד לחיסול לא היה טדי שגיא. "מדובר באירוע טרור איראני - שסוכל", נמסר מקבוצת טדי שגיא. "היעד לחיסול איננו טדי שגיא אלא ישראלים בקפריסין. מצער שקל כל כך לפרסם מידע שגוי ולפגוע בשמו של אדם".

בתוך כך, הבוקר (שני) שוחח הדן אורנשטיין, יועץ התקשורת של קבוצת טדי שגיא, עם גולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103FM והתייחס לסיכול החיסול של המיליארדר, אמש, וטען כי מדובר בוודאות באירוע ביטחוני.

"ניסיון הפיגוע לא יועד ספציפית לשגיא אלא לישראלים שעובדים בקפריסין", אמר אורנשטיין. לדבריו, "אם היו נתקלים בטדי שגיא אני מניח שהיו שמחים לפגוע בו אבל היה מדובר בניסיון פיגוע בישראלים שנמצאים על אדמת קפריסין".

לפי דיווחים באתר Philenews, המתבססים בין היתר על גורמים במשטרה המקומית בקפריסין, המחסל נשא עמו דרכון רוסי ונעצר בשבוע שעבר לאחר שעורר את חשדן של הרשויות, זאת בשל חציית הגבול הממושכת שלו לאחרונה.

במכונית השכורה שבה נהג מצאו השוטרים, כך לפי הדיווחים, אקדח, קליעים ומשתיק הקול. עוד עולה כי הוא החנה את מכוניתו בסמוך למקום שבו התגוררו ועברו ישראלים שלכאורה היו יעד לחיסול.