אאא

בית משפט השלום בירושלים ידון היום (שלישי) בהסדר הטיעון שנחתם עם יו"ר ש"ס אריה דרעי. במסגרת הסדר הטיעון דרעי יודה בעבירות מס קלות וייגזר עליו עונש מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 180 אלף שקלים.

דרעי הגיש ביום ראשון את התפטרותו מכנסת ישראל ליו"ר הכנסת מיקי לוי וההתפטרות נכנסה הבוקר לתוקף. התפטרותו מגיעה כחלק מהסדר הטיעון וזה בכדי שבית המשפט לא ידון בשלב זה בשאלת הקלון בעבירות שדרעי יודה בהן.

במרכז הסדר הטיעון: דרעי יודה בשתי עבירות מס, יתפטר מהכנסת וישלם קנס של 180 אלף שקלים. היועמ"ש לא ידרוש כעת קלון, בשל ההתפטרות מהכנסת, אך הסוגיה צפויה לעלות שוב בשלב בו דרעי יבקש לחזור לשולחן הממשלה. 

לדברי דרעי, לאחר החתימה על ההסדר: "החקירה החלה בקול רעש גדול, בחשדות חמורים מאד והסתיימה כפי שהגדיר אותה היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדבליט במילים: 'מהתיק הזה לא נולד אפילו עכברון'".

דרעי לקח אחריות ואמר: "בכל הקשור למחלוקות המס, החלטתי לקחת אחריות על טעויות שנעשו ללא כוונת זדון, על מנת לשים את הפרשה מאחורי ולחסוך ניהול משפט שלם בעניין".

בסיום דבריו הוסיף: "אני מודה לעורך דיני עו"ד נבות תל צור על עבודתו המסורה. אמשיך להתמקד בפעילותי הציבורית ולהנהיג את תנועת ש"ס במלוא הכוח ובאמונה".

כזכור, בריאיון באולפן 'כיכר השבת', התבטא עו"ד נבות תל צור, פרקליטו של דרעי, כי: "אריה דרעי נרדף ומותקף כבר הרבה שנים מצד אנשים שלא רוצים לראות אותו בפוליטיקה, ולכן אני לא שולל שתבוא בעתיד עתירה או טענה.

"צריך לזכור שעד היום כלל העתירות שהוגשו בנושא טרם מינויו לשר הכלכלה ולשר הפנים נדחו על הסף, ולכן השאלה שלך כמובן במקום, משום שיתכן שבעתיד יקום מכשול. אנחנו במדינת חוק, וצריך לזכור קודם כל ששאלת הקלון לא הוכרעה, ולטעמינו אין בכלל קלון".

לדבריו: "היועץ אמר, וכך גם כתוב במפורש שהואיל והשר דרעי מתפטר הוא לא יטען כלל בנושא הקלון, זה כמובן לא אומר שהוא לא יטען בנושא בעתיד, אבל חשוב לזכור שנושא הקלון מורכב מהרבה מאד שיקולים, אחד מהם אלו העבירות עצמם, שכאן מדובר בכלל במעשים שנעשו ללא כוונת זדון, ודברים שנעשו לפני הרבה מאד זמן".