אאא

שר הביטחון, בני גנץ, פתח הבוקר (חמישי) את ביקורו הרשמי בבחריין במפקדת הצי החמישי האמריקאי הממוקמת במדינה כשהוא מלווה בבכירים, המשלחות קיימו פגישת עבודה, וכן סיור על ספינת הצי USS COLE (DDG67).  

את הסיור קיים כשהוא מלווה על ידי שר ההגנה הבחרייני, עבדאללה בן חסאן אלנעימי, מפקד הצי החמישי אדמירל בראד קופר, ויחד איתו מפקד זרוע הים אלוף דוד סער סלמה.

בפגישות דנו באתגרים המשותפים, וההזדמנויות האזוריות בשיתוף הפעולה הביטחוני בזירה הימית, בין היתר על רקע העברת ישראל לפיקוד סנטקום האמריקאי בשנה האחרונה.

שר הביטחון בני גנץ אמר בסיום הביקור: "בשנה האחרונה, בין השאר בזכות הסכמי אברהם והמעבר של ישראל לסנטקום, שיתוף הפעולה בין צה"ל לבין הצי החמישי הולך ומתהדק וכך גם בין מערכות הביטחון, זהו צורך ביטחוני אסטרטגי ראשון במעלה מול אתגרים הולכים וגוברים בזירה הימית בפרט ובאזור בכלל".

"העובדה שאנחנו יכולים לנחות פה עם מטוס של חיל האוויר, ולבקר ביחד עם שותפינו, עם מפקד זרוע הים הישראלי בצי החמישי, ולדבר באופן גלוי על נושאי הגנה מהותיים לביטחון האזור היא ציון דרך משמעותי".

גנץ הוסיף: "ישראל תמשיך לחזק את הקשר עם ארצות הברית ועם מדינות האזור. אנחנו נכונים גם לסייע, גם לחבור לשיתופי פעולה מבצעיים, בכדי לדאוג ליציבות, ובכדי שגם כאן יוכלו ידידותנו להתקיים ולשגשג בבטחה, וגם אנחנו נהיה מוגנים יותר מול האתגרים השונים".

מפקד הצי החמישי אדמירל בארד קופר אמר: "הביקור של שר הביטחון ומשלחתו, מדגיש את החשיבות האסטרטגית ארוכת השנים של יחסי בחריין, ואת הרחבת השותפות עם ישראל, בעקבות העברתה תחת פיקוד המרכז האמריקאי (סנטקום). אנו תמיד טובים יותר, כשאנו עובדים ביחד עם שותפינו בעולם."

מפקד זרוע הים, האלוף דוד סער סלמה, ימשיך את ביקורו במפקדת הצי החמישי בליווי אדמירל קופר, יבקר במרכז השליטה וידון עם מקבילו על חיזוק והעצמת שיתוף הפעולה.